Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Atanan rektörün ilk işi rakibini göndermek oldu!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın imzasıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Alim Yıldız, karşısına aday olarak çıkan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin'in istifasını aldı. YÖK kararlarına aykırı davranan rektöre akademisyenler tepki gösterdi

Atanan rektörün ilk işi rakibini göndermek oldu!
  • 20 Ağustos 2020, Perşembe 14:36

Yaklaşık bir hafta önce AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 16 üniversiteye rektör ataması yapıldı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı’ne ise eski rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ı tekrar görevlendirdi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, rektörlük koltuğunu koruyan Yıldız, üniversitenin resmi internet hesabından Erdoğan’a teşekkür ederken, ilk işi seçimlerde karşısına aday olarak çıkan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin’in istifasını almak oldu.

AKADEMİSYENLER TEPKİLİ

Yeniden rektörlüğe seçilen Prof. Dr. Alim Yıldız, daha önce birlikte çalıştığı ancak rektörlük seçimlerinde karşısına rakip olarak çıkan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin’in istifaya zorlanması üniversitedeki akademisyenlerce tepkiyle karşılandı.

YÖK’TEN REKTÖRLERE YAZI

YÖK’ün üniversitelere gönderdiği yazıda ise, “Yeni atanan rektörlerce mevcut dekanlara görevlerini bıraktırmaya yönelik her hangi bir tutum takınılmasını, üniversitelerin çoğulcu bir yönetim anlayışıyla, mevzuat çerçevesinde bileşenleri ile birlikte yönetilmesini özellikle önemsiyoruz” denildi.

Öte yandan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Alim Yıldız'a Rektörlük mazbatası, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından verildi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık