Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6211
  • Euro 10.1248
  • GR ALTIN 492.45
  • ÇEYREK 808.01

'AstraZeneca aşısında domuz pankreası kullanılıyor haramdır'

Son dönemde piyasaya sürdüğü Covid-19 aşısı ile büyük tartışmalara sebep olan AstraZeneca'dan yeni bir açıklama geldi. Şirket geliştirilen Covid-19 aşısında domuz ürünleri kullanıldığıyla ilgili iddialara yanıt verdi.

'AstraZeneca aşısında domuz pankreası kullanılıyor haramdır'
  • 21 Mart 2021, Pazar 17:09

AstraZeneca, geliştirilen Korona virüsü aşısı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Cuma günü Endonezya’daki Ulema Konseyi’nin, “Aşının üretim sürecinde domuzun pankreasında bulunan tripsin maddesi kullanılıyor. Bu sebeple corona virüsü aşısı haramdır” açıklamasına yanıt gecikmedi.

Sözcü'nün haberine göre; AstraZeneca, bu iddialar üzerine Endonezya’daki sözcüsü Rizman Abudaeri aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, “Üretim sürecimizin bütün süreçlerinde, aşı üretilirken domuz ya da başka bir hayvan ürünü kullanılmıyor ya da aynı üretim bandından temas etmiyor” denildi.

Asya’da Korona virüsü salgınından en sert etkilenen ülkelerden biri olan Endonezya’da 1.455.788 vaka kayıtlara geçerken resmi verilere göre 39.447 insan da Korona virüsüne bağlı sebeplerle yaşamını yitirdi.

Ülke, AstraZeneca’nın aşısının Avrupa’daki bazı kişilerde kanda pıhtıya sebep olduğuna dair iddiaları incelemiş ve aşıya onay vermişti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık