Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0863
  • Euro 9.7011
  • GR ALTIN 451.33
  • ÇEYREK 740.23

Aşılar arasında kaç güç olmalı?

Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs aşısı ile birlikte grip aşısı, zatürre aşısı da olunabileceğini, ancak iki aşı arasında en az 14, mümkünse 28 gün olması gerektiğini söyledi.

Aşılar arasında kaç güç olmalı?
  • 12 Ocak 2021, Salı 19:54

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları öğretim üyesi, Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, korona virüs aşısıyla grip ve zatürre aşısı da olunabileceğini belirtti.

TERCİHİMİZ 14 GÜN 

Prof. Dr. Kara, "Burada dikkat etmemiz gereken, bazı bilgilerimiz yeni olduğu için aşının cevabını değiştirmediğinden emin olmamız lazım. O nedenle de bugün için tercihen aralarındaki süre en az 14 gün olsun, eğer mümkünse bu süreyi 28 güne bırakalım. Ama grip mevsimi geldi, grip aşısı olmamız gerekiyor. 'Bugün koronavirüs aşısı olmuştum, grip aşısını 3 gün sonra buldum, riskim var, kalabalık alanlarda çalışıyorum, insanlarla karşılaşıyorum', evet grip aşısı olabilirsin. 'Asla olamazsın' anlamına gelmiyor ama tercihimiz mümkünse 14 gün. Ama olanaklar varsa 28 olursa daha iyi olur" diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık