Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5173
  • Euro 11.1059
  • GR ALTIN 545.44
  • ÇEYREK 894.25

'Asıl ihanet Atatürk'e lanet okumaktır!'

Fatih Ergin yazdı...

'Asıl ihanet Atatürk'e lanet okumaktır!'
  • 25 Temmuz 2020, Cumartesi 15:19

Hiç düşündünüz mü? Ya Atatürk olmasaydı? Ya Lozan olmasaydı? Ya imzalandığı halde uygulanamayan tek antlaşma olan Sevr, hayata geçirilebilseydi, ne olurdu?

Yıl, 1923… Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk vatanını düşman işgalinden kurtarmış, İstiklal Harbi zaferle sonuçlanmıştı.
Sırada bu zaferi, yani Türkiye'nin bağımsızlığını ve milli egemenliğini tüm dünyaya masada kabul ettirmek vardı.

Ve öyle de oldu! Her ne kadar içimizdeki İrlandalılar yıllardır “hezimet” deseler de, Lozan Antlaşmasıyla, Türk'ün ölüm fermanı olan Sevr tarihe gömüldü...

 Peki, hiç düşündünüz mü? Ya Atatürk olmasaydı? Ya Lozan olmasaydı? Ya imzalandığı halde uygulanamayan tek antlaşma olan Sevr, hayata geçirilebilseydi, ne olurdu?

Yıllardır beynine üflenenleri, “yok şurası Lozan’da kaybedildi, burası Lozan’da verildi” diye papağan gibi tekrarlayanlara bir ters açı yapalım!

Lozan olmasaydı; bugün en doğu ilimiz Bingöl olacaktı. İstanbul'a pasaport ile girecek, İzmir'i kartpostallarda görecek, Antalya'ya yabancı turist olarak gidecektik!

Türk takımları Avrupa'da, 'Antep Saint Germain, FC Adana' gibi takımlarla karşılaşacaktı. Cumhuriyetten önce de var olan İstanbul'un 3 büyük takımının adları ise muhtemelen; Beşiktaş City, Fenerbahçe United, Galatapalace FC olacaktı...

1974'te Kıbrıs Türklüğünü kurtarmaya gidecek çıkarma gemilerimiz Akdeniz'de bize ait herhangi bir limandan hareket edemeyecekti.
Kıyımızın olduğu tek deniz Karadeniz olacağı ve İstanbul ile Çanakkale de bizim olmadığından donanmamız boğazlardan geçip Kıbrıs'a gidemeyecekti...
Yani Lozan, Kıbrıs’taki soydaşlarımızı bile kurtardı!

Ayasofya mesela… Atatürk, Batı'ya medeniyet dersi verircesine bu kültürel mirası müzeye çevirmişti. Eğer Lozan olmasaydı, İstanbul geri alınamayacağı için kimse Ayasofya’nın minberine çıkıp Atatürk’e lanet okuyamayacaktı!

Ayasofya’da Hristiyanlar için çanlar çalacak, kuvvetle ihtimal minareleri de yıkılacaktı!

Irak ve Suriye sınırımızda Türkmenlerin umudu olacak bir Türkiye var olmayacaktı!

Tabi bütün bunlar ve daha fazlası, Orta Asya yollarına geri düşmediğimiz ve Türk varlığının Anadolu'da bir avuç toprakta linç edilmediği takdirde olacaktı...

Sahi, şu “lanet” kime yönelir? Milyonlarca metre kare toprak kaybeden Sultan 2. Abdülhamit’i “kahraman” ilan edip, Trakya ve Anadolu’yu yeniden Türk vatanı haline getiren, padişah olma seçeneği varken cumhuriyeti ilan eden Atatürk’e sabah akşam düşmanlık sergileyenlere hiç uğrama ihtimali yok mudur acaba?  

Sevr'i yırtıp atan Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmetle...

Fatih ERGİN - Yeniçağ

Ali Erbaş’ın Ayasofya hutbesindeki sözleri tepki çekti Ali Erbaş’ın Ayasofya hutbesindeki sözleri tepki çekti

Etiketler: ali erbaş Atatürk

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık