Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.895
  • Euro 16.8684
  • GR ALTIN 940.38
  • ÇEYREK 1547.3

ASALA terör örgütü tarafından şehit edilen Türk diplomat Burgaz’da anıldı

Ermeni terör örgütü ASALA tarafından, 9 Eylül 1982 tarihinde hain bir saldırı neticesinde şehit düşen Başkonsolosluk ataşesi Bora Süelkan, vefatının 38. yılında Sofya Büyükelçiliği mensuplarının da katılımıyla Burgaz Başkonsolosluğunda bir anma töreni ile anıldı.

ASALA terör örgütü tarafından şehit edilen Türk diplomat Burgaz’da anıldı
  • 12 Eylül 2020, Cumartesi 14:33

Bulgaristan’ın Türkiye sınırında Kırklareli ile komşu olan Burgaz’da, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından 9 Eylül 1982 tarihinde hain bir saldırı neticesinde şehit düşen Başkonsolosluk ataşesi Bora Süelkan, vefatının 38. yılı anısına dün bir tören düzenlendi.

Törende, Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök’ün günün anlamına yönelik mesajı okundu. Büyükelçi mesajında şu ifadelere yer verdi:

“38 yıl önce bugün, hain bir terörist saldırıda hayatını kaybeden Burgaz Başkonsolosluğumuz İdari Ataşesi merhum Bora Süelkan’ı rahmetle anıyorum. Sofya’da göreve başladıktan sonra Burgaz’a gelerek, rahmetli Süelkan’ı anmıştık. Bora Süelkan, karakteri, dürüst ve saygın kişiliği ve çalışma ahlakıyla mesai arkadaşlarının sevgisini, amirlerinin ise takdirini kazanmış bir diplomatımızdı.

QHA

Etiketler: asala Türk Şehit

yukarı çık