Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8773
  • Euro 16.9072
  • GR ALTIN 938.75
  • ÇEYREK 1546.6

'Artık dökecek süt de kalmadı'

Geçtiğimiz yıllarda Ziraat Bankası önünde süt dökme eylemiyle gündeme gelen çiftçi,"Bittik biz, hiçbir şeyimiz kalmadı. Traktörüm gitti, hayvanlarım gitti. Şu anda benim gibi kaç kişi bitti. Mansur başkanımızdan Allah razı olsun. O bize mercimek, nohut vermeseydi biz mahvolmuştuk" diye konuştu.

'Artık dökecek süt de kalmadı'
  • 12 Eylül 2021, Pazar 18:50

Ziraat Bankası önünde süt dökme eylemi yapan çiftçi, CHP Haymana Danışma Kurulu  Toplantısı'na gelerek çiftçilerin yaşadığı durumu anlattı.

“ARTIK BİR ŞEYİMİZ KALMADI”

Sözcü'de yer alan habere göre; Sütçülük yaptığını ancak şimdi köyünde mandıra kalmadığını anlatan çiftçi, “Şimdi köylerde hayvancılık bitti, mandıralar kapandı. O mandıraları bir görün. Samanı biz Urfa'dan getiriyoruz. Bittik biz, hiçbir şeyimiz kalmadı. Traktörüm gitti, hayvanlarım gitti. Şu anda benim gibi kaç kişi bitti. Sadece ben değilim” diye konuştu.

“MANSUR BAŞKAN YARDIM ETMESEYDİ MAHVOLMUŞTUK”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın verdiği mercimek ve nohut desteğinden yararlandığını belirten çiftçi, “Mansur başkanımızdan Allah razı olsun. O bize mercimek, nohut vermeseydi biz mahvolmuştuk. Onun verdiğiyle ayakta duruyoruz” dedi.

 


yukarı çık