Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5524
  • Euro 10.1556
  • GR ALTIN 497.00
  • ÇEYREK 815.65

Arınç'tan Sevda Noyan'a: Milleti başörtüsünden nefret ettirecek

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, katıldığı televizyon yayınında açıkladığı ölüm listesi ile toplumda tartışma yaratan Sevda Noyan için "Milleti başörtüsünden nefret ettirecek" yorumunda bulundu.

Arınç'tan Sevda Noyan'a: Milleti başörtüsünden nefret ettirecek
  • 11 Mayıs 2020, Pazartesi 13:06

Bülent Arınç, Kemal Öztürk’ün YouTube kanalında hazırladığı programa katıldı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Sevda Noyan’ın sözlerini tekrar tekrar dinlemesine rağmen inanamadığını dile getiren Arınç, "Kadını tanımam ama eşini (Eser Noyan) tanırım. Böyle bir konuşmayı yapması için insanın aklının olmaması ya da gözünü kanla birlikte nefretin bürümüş olması lazım. Kadın açıkça ben elime fırsat geçtiği zaman 50 kişiyi öldürürüm diyor. Bir başkası kavanoza mermi doldurmuş, saçlı bir adam. Çok da iyi tanıdığım bir delikanlı. Bende bir mangayı donatacak silah var diyor" dedi. 

"BEN KOMŞUSU OLSAM, KORKARIM"

"Bu kadının komşuları neler hissedecekler" diyen Arınç, "Komşuları korkacak bu kadından. Ben olsam korkarım. Bu ne cani bir kadın, eline bir şey geçse kapımızı çalıp bizi kesecek diye korkarım" ifadesini kullandı.

"MİLLET BAŞÖRTÜSÜNDEN NEFRET EDECEK HALE GELECEK"

"Biz hayatımızı başörtü mücadelesi için yaptık" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geldiğimiz noktaya bakın. Başında örtüsü olan ve dindar olduğunu söyleyen bir kadın asmaktan, kesmekten bahsediyor. Bu başörtüsü nefreti doğuracak, ondan korkuyorum. Yoksa bu kadın ne halt ederse etsin. Millet başörtüsünden nefret edecek hale gelecek. Sokakta yürürken hakaret ediliyor. Neden? Bu kadın yüzünden."

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık