Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.523
  • Euro 18.2351
  • GR ALTIN 990.22
  • ÇEYREK 1629.5

Araplar İsrail'de Büyükelçilik açacak!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) kabinesi Pazar günü İsrail rejiminde bir büyükelçilik kurulmasını onayladı. BAE'nin büyükelçiliği kuracağı şehir ise şaşırttı.

Araplar İsrail'de Büyükelçilik açacak!
  • 25 Ocak 2021, Pazartesi 12:22

Orta Doğu'da İsrail ile işbirliği yaparak, Müslümanların başına bela olan BAE yönetimi, ilk olarak İsrail ile gizliden iş tutmuş, son zamanlarda ise bunu alenen yapmaya başlamıştı. Son olarak İsrail ile normalleşme anlaşması yapan BAE, bir sonraki adım olarak, işgal rejiminde bir büyükelçilik açmaya karar verdi.

Milligazete'de yer alan habere göre; BAE kabinesi Tel Aviv'de bir büyükelçilik kurulması için onay verdi. Büyükelçiliğin Tel Aviv'de kurulma kararı ise şaşırttı.

İsrail'in emellerine her alanda katkı sağlayan BAE yönetimi, büyükelçilik adımının ardından nasıl bir yol izleyeceği ise şimdiden merak konusu oldu.

Ayrıca BAE medyası, işgal rejiminde kurulacak büyükelçilik hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail, ağustos ayında yapılan bir anlaşma ile ilişkileri normalleştirmeyi kabul etti. O zamandan beri Bahreyn, Sudan ve Fas, 2020'de eski ABD Başkanı Donald Trump yönetimi tarafından yapılan anlaşmalarda Siyonist rejimle ilişkiler kurmayı kabul etti.

Siyonist rejim, Kudüs'ü başkenti ilan etti ancak bu uluslararası toplumun çoğu tarafından tanınmıyor. Filistinliler ise işgal altındaki Kudüs'ün gelecekteki Filistin devletinin başkenti olarak görüyor.


yukarı çık