Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.8653
  • Euro 18.4448
  • GR ALTIN 1029.4
  • ÇEYREK 1693.7

Arap Birliği'nden rezil açıklama !

Arap Birliği'nden Türkiye'nin Kuzey Irak'taki askeri operasyonuna kınama geldi

Arap Birliği'nden rezil açıklama !
  • 16 Haziran 2020, Salı 18:23

Arap Birliği Genel Sekreterliği basın dairesinden, Türkiye'nin yürüttüğü askeri operasyona ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Türkiye’nin PKK unsurlarını takip etme bahanesiyle Kuzey Irak’ta yürüttüğü askeri operasyonu kınadı ve Türk askeri işgalinin Irak’ın egemenliğine yapılan bir ihlal olduğunu teyit etti" ifadelerine yer verildi.

NepaNews'te yer alan habere göre; Türkiye’nin operasyonu Bağdat’taki yönetimle koordine etmeden gerçekleştirdiği ifade edilen açıklamada; Türkiye'nin, bu şekildeuluslararası hukuku ve eşit derecede komşu Arap ülkeleriyle olan ilişkileri küçümsediğiniortaya koyduğu vurgulandı.

Açıklamada, "Türkiye'nin hem Suriye hem de Libya ve Irak olmak üzere Arap ülkelerine yönelik askeri müdahalesi, tüm Arap ülkelerinde endişelere, inkara ve kınamalara yol açıyor ve Türkiye'nin yayılmacı hırslarını yansıtıyor" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait savaş uçakları önceki akşam Kandil, Şengal, Karaçoğ Dağı, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'u bombalamıştı. Türkiye Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bombardımanın “PKK’ya yönelik” gerçekleştirilen "Pençe-Kartal Operasyonu” adı ile yapıldığını duyurmuştu.


yukarı çık