Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4675
  • Euro 9.0834
  • GR ALTIN 441.83
  • ÇEYREK 725.12

Ankara'da koronavirüs patlaması!

"Hastanelerde yatak kalmadı..."

Ankara'da koronavirüs patlaması!
  • 28 Ağustos 2020, Cuma 12:05

Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gidişatına ilişkin, Bakanlığın açıkladığı 1500’lü rakamlar var ama bu rakam Ankara’nın rakamı bile değil. Vaka sayısı çok fazla, dört pandemi hastanesinin tamamı dolu, yatak kalmadı" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhuriyet gazetesinden Sibel Bahçetepe'nin haberine göre, Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç, "Kovid servisinde çalışan arkadaşlarımız her gün yeni servislerin Kovid servisine dönüştürüldüğünü ve yetmediğini anlatıyor. Pandemi hastanelerinin önünde hastalar kuyrukta bekliyor. Çalışanlar da yıprandı. Temmuzda anket yaptık. Ankete katılan hekimlerin üçte biri tükendik diyor, sağlıkçıların üçte biri depresyonda olduğunu söylüyor, bütün bunlara rağmen Ankara’da sağlık çalışanlarının hiçbirine ek ödeme iki aydır yapılmıyor" açıklamasında bulundu.

"YÜZ BİN KİŞİYE EN AZ HEKİM DÜŞEN ÜLKE BİZİZ"

Karakoç, "OECD verilerine göre yüz bin kişiye en az hekim düşen ülke biziz. Oysaki ülkede atama bekleyen hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, hekim var, halen güvenlik soruşturmaları nedeniyle hekimler atama bekliyor. Kamusal acil sağlık krizi yaşanırken iktidar, halen sağlık emekçilerini atamıyor, hukuk garabeti yaşanıyor" diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık