Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5286
  • Euro 15.3088
  • GR ALTIN 797.73
  • ÇEYREK 1308.7

'Ankara'da kamu sağlık kuruluşlarının yoğun bakımları alarm veriyor'

Ankara Tabip Odası, kentteki yoğun bakım servislerine ilişkin uyarılarda bulundu. Sosyal medya hesabından bir dizi paylaşım yapan Ankara Tabip Odası, kamu sağlık kuruluşlarının yoğun bakım servislerinin alarm verdiği belirtti.

'Ankara'da kamu sağlık kuruluşlarının yoğun bakımları alarm veriyor'
  • 25 Nisan 2021, Pazar 20:11

Ankara Tabip Odası, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak kentteki yoğun bakım servislerinin alarm verdiğini belirtti.

Sözcü'de yer alan habere göre; Yapılan açıklamada “Ankara'da kamu sağlık kuruluşlarının yoğun bakımları alarm veriyor. Ankara'da yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar acil servislerde günlerce bekletiliyor ya da yataklı tedavi kurumlarındaki servislerde takip edilmek durumunda bırakılıyor” denildi.

 “SAĞLIK BAKANI İNKAR ETSE DE…”   

Ankara Tabip Odası açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

*Sağlık Bakanı inkar etse de kendisine bağlı üst düzey yetkili bunun aksini söylüyor. İkisinden biri gerçeği ifade etmiyor ya da gerçeği toplumdan gizliyor, doğru söylemiyor.

*Üst düzey bürokrat özel sağlık kuruluşlarından rica minnetle yoğun bakım yatağı talebinde bulunuyor.

*Sağlık emekçilerinden aldığımız bilgiye göre Ankara'da yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar acil servislerde günlerce bekletiliyor ya da yataklı tedavi kurumlarındaki servislerde takip edilmek durumunda bırakılıyor. Bu durum Sağlık Bakanlığı bürokratının söylemlerini doğruluyor.

BAKAN ÇAĞRI YAPTILAR

Sağlık Bakanlığı’na bağlı üst düzey bir bürokratın, özel sağlık kuruluşlarından yoğun bakım talebi istemesini de Ankara Tabip  Odası şu ifadelerle paylaştı:

*İşte Sağlık Bakanlığı’na bağlı üst düzey bir bürokratın özel sağlık kuruluşlarından yoğun bakım talebi  karşısındaki acizliğini gösteren ifadeler:  ‘Şu an itibariyle kriz koordinasyon merkezinde 30 Covid yoğun bakım hastası beklemektedir. Sizden ricam bugün hızlıca aksiyon alarak bu hastalarımıza yer bulup yerleştirmenizdir. Lütfen yoğun bakımlarınızı gözden geçirerek Kriz Koordinasyon Merkezimizle iletişime geçip alabileceğiniz hastaları alınız’ Sağlık hakkı yasal bir haktır.

*Her yurttaş eşit ve ücretsiz sağlık hakkına erişmelidir. Topluma karşı sorumluluğunuzu yerine getirin. Özel sağlık kuruluşlarını  derhal kamulaştırın, şayet bunu yapamıyorsanız derhal gereğini yapın  istifa edin.

Kaynak: Sözcü

yukarı çık