Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.8678
  • Euro 7.7592
  • GR ALTIN 397.21
  • ÇEYREK 652.05

'Anayasadan Türklüğü kaldıracağız' diyen isim Erdoğan'a danışman oldu!

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına, Ayşe Nur Bahçekapılı ile Meltem Taylan Aydın'ın atanmasına dair kararlar Resmi Gazete'de yer aldı. Atanan isimlerden Bahçekapılı, AK Parti Grup Başkanvekili olduğu dönemde, açılımın başarısının anayasadaki 'Türklük' tanımının kaldırılmasına bağlı olduğunu söylemesi ile biliniyor.

'Anayasadan Türklüğü kaldıracağız' diyen isim Erdoğan'a danışman oldu!
  • 05 Haziran 2020, Cuma 11:28

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına, Ayşe Nur Bahçekapılı ile Meltem Taylan Aydın atandı.

Söz konusu atamalar, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12'inci ve 13'üncü maddeleri gereğince yapıldı.

"ANAYASADAN TÜRKLÜĞÜ KALDIRACAĞIZ"

Başdanışmanlık görevine atanan Ayşenur Bahçekapılı, AK Parti Grup Başkanvekili olduğu 2009 yılında, Taraf Gazetesi'nden Neşe Düzel'e yaptığı açıklamalarda, açılımın başarısının Anayasa'daki 'Türklük' tanımının kaldırılmasına bağlı olduğunu ifade etmişti.

Bahçekapılı,  “Vatandaşlık tanımı da değiştirilecek. Herkes kendi etnik kökenini ifade edebilecek ve üst kimlik olarak 'Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım' diyecek.” açıklamalarının ardından Neşe Düzel’inYani Vatandaşlıktaki 'Türklük' tanımı kalkacak öyle mi?” sorusuna ”Tabii. Yoksa demokratikleşmeyi yapamazsınız“ diye karşılık vermişti.


ANKET

HDP Kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık