Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.3114
  • Euro 10.825
  • GR ALTIN 529.37
  • ÇEYREK 868.37

Amerika'nın kaybı Vietnam Savaşı'ndan fazla!

Beyaz Saray Muhabiri Peter Baker, ABD’de son günlerde korona virüs salgınındaki artışa dikkat çekerek Başkan Trump’ın korona virüs bilgilendirme toplantılarını yapmayı bıraktığından bu yana Vietnam Savaşı’nda ölen ABD’li askerlerin sayısından daha fazla ABD’linin korona virüsten hayatını kaybettiğini söyledi.

Amerika'nın kaybı Vietnam Savaşı'ndan fazla!
  • 28 Haziran 2020, Pazar 12:36

John Hopkins Üniversitesi’nin açıkladığı son verilere göre, ABD’de korona virüs salgınının başından bu yana 2 milyon 510 bin 323 hasta tespit edilirken, 125 bin 539 kişi hayatını kaybetti.

New Yok Times gazetesinde yer alan habere göre, ABD’de özellikle son 14 günde hasta sayısında ciddi bir artış meydana geldiği belirtilirken, artışın yaşlandığı eyaletlerde ekonomik sebeplerden ötürü karantinanın kaldırıldığına dikkat çekildi.  Haberde ayrıca hasta sayısındaki artışın test sayısının fazla olmasıyla bir ilgisinin olmadığı vurgulandı.

New York Times’ın haberinde ayrıca hasta sayısının New York, New Jersey, Massachusetts ve Pennsilvanya gibi 14 eyalette arttığı da bildirildi.

“VİETNAM SAVAŞI’NDAN DAHA FAZLA ABD’Lİ ÖDLÜ”

New York Times gazetesinde yer alan haberle ilgili bir paylaşım yapan gazetesinin Beyaz Saray Baş Muhabiri Peter Baker, çarpıcı sözler söyledi. Baker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ABD Başkanı Donald Trump’ın korona virüs bilgilendirme toplantılarını yapmayı bıraktığından beri, Vietnam Savaşı’nda ölen ABD’li askerlerin sayısından daha fazla ABD’linin virüs nedeniyle hayatını kaybettiğine dikkat çekti. Baker ayrıca korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 1. Dünya Savaşı’nda ölen ABD’li askerlerin sayısından fazla olduğuna da dikkat çekti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık