Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

Amerikalı başkandan Küba çağrısı: Bombalansın !

ABD-Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Küba'ya yönelik askeri müdahale çağrısı yaptı.

Amerikalı başkandan Küba çağrısı: Bombalansın !
  • 15 Temmuz 2021, Perşembe 18:21

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Küba'da bir süredir devam eden hükümet karşıtı gösterilerle ilgili olarak Küba'nın bombalanması gerektiği açıklamasını yaptı.

Sputnik’in haberine göre, “Gıda kıtlığı ve yüksek fiyatlara karşı” düzenlendiği belirtilen eylemlere, ABD'nin çeşitli bölgelerinden de, Küba devrimden kaçanlar tarafından çeşitli destek gösterileri düzenleniyor. Belediye Başkanı Suarez de, düzenlenen eylemlere aktif katılım sergiliyor.

FOX News'a açıklamalarda bulunan  Suarez, Küba'nın ABD için bir tehdit olduğunu tez haline getirirken, "Yarımküreye komünizm ihraç etti" dedi.

Suarez, "Küba, komünizmi yarımküreye ve tüm dünyaya ihraç ediyor ve bunu on yıllardır yapıyor. Bu, ABD'nin ulusal güvenliğini ilgilendirmesi gereken bir şey" şeklinde konuştu.

Suarez, Küba'nın “bölgedeki en büyük uyuşturucu kaçakçılarından biri olmasının yanı sıra, ABD tarafından tanımlanan terörün devlet destekçisi” olduğu iddiasında bulunarak, ABD'nin uyuşturucu trafiğini unutturmaya çalıştı.

Suarez, salı günü verdiği röportajda Küba'ya yönelik askeri müdahalenin bir seçenek olduğunu söyledi ve daha önceki başka askeri müdahalelerden bahsetti.

"ABD'Yİ SUÇLAYABİLMEK İSTİYORLAR"

"Pakistan'da Usame bin Ladin'i ortadan kaldıran Demokrat bir cumhurbaşkanının müdahaleleri oldu ve Kosova'da Başkan Clinton hava saldırılarıyla insani bir meseleye müdahale etti. Yani tarihte pek çok fırsat oldu" diyen Suarez'in sözü, gerçekten askeri müdahale olup olmadığını soran muhabir tarafından kesildi ve Suarez de soruyu onaylayarak askeri müdahalenin masada olması gerektiğini söyledi.

Küba'ya yönelik ABD ambargosunun/ablukanın kaldırılması talebine de karşı çıkan Suarez, "Başarısız hükümet sistemleri için ABD'yi suçlayabilmek istiyorlar" tezini savundu.

"KARŞI ÇIKTILAR"

Ancak Suarez'in bu çağrıları, eylemciler arasında tutulmadı.

Belediye başkanının bombardıman açıklaması üzerine çok sayıda sosyal medya kullanıcısı bu fikrin karşısında dururken, Biden destekçilerinden biri ise "Gıda, ilaç, mühendis ve sosyal hizmet görevlileri gönderin, asker değil. Bir kez olsun barışçıl bir istila yapalım” paylaşımında bulundu.

Bazıları ise, ABD'nin Afganistan bataklığından zar zor çıkarken başka bir ülkeye müdahale etmekten kaçınması gerektiğini söyledi. 

Kaynak: Yeniçağ

yukarı çık