Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4642
  • Euro 9.1373
  • GR ALTIN 437.81
  • ÇEYREK 718.81

Altın fiyatlarının yükselişi devam edecek mi?

Dünyaca ünlü yatırımcı Mark Mobius altın almaya devam edeceğini söyledi

Altın fiyatlarının yükselişi devam edecek mi?
  • 24 Temmuz 2020, Cuma 11:36

Korona virüsünün ekonomiler üzerinde yarattığı belirsizlik devam ederken altın tarihi yükselişini yaşıyor.

Sözcü'de yer alan habere göre; Gram altın 415 TL'yi aşarken gümüşteki yükseliş de dikkat çekiyor.

Birtakım uzmanlar ise corona virüsüne karşı yüzde 100 etkili olan bir aşının piyasaya sürülmesinin ardından altın fiyatlarında büyük dalgalanmalar olacağına işaret ediyor.

Korona virüsüne karşı yüzde 100 etkili bir aşının henüz kullanıma geçmemiş olması, ABD ve Çin arasındaki politik gerginliklerin de etkisiyle altın rekor üstüne rekor kırıyor. Ons fiyatı 1900 dolara yaklaşırken gram altın 415 TL'yi aşarak rekor kırdı. Vatandaş altına yönelirken düğünlerde ‘yarım gram' veya nakit para takmayı düşünenlerin sayısı gittikçe artıyor.

DOKUZ YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

Altın üç aydan uzun süredir yaşanan en büyük haftalık artışla son dokuz yılın en yüksek seviyesine yaklaştı. Dolardaki düşüş ve corona virüsünün ekonomik etkileri nedeniyle piyasaya para süren yardım paketlerinin enflasyona yol açacağı beklentisi altının yükselmesine neden oluyor.

‘ALTIN YÜKSELİŞTE VE İYİ GİDİYOR’

Dünyaca ünlü yatırımcı Mark Mobius ise Bloomberg'e verdiği röportajda altın almaya devam edeceğini söyledi. Mobius, “Altın almaya devam edeceğim çünkü yükselişte ve iyi gidiyor” açıklamasında bulundu. Mobius sözlerine şöyle devam etti: Faizler sıfır olduğu zaman altın çekici oluyor çünkü altınınız olduğu zaman faizler hakkında endişelenmiyorsunuz. Piyasalarda belirsizlik zamanında altının yükseldiğini görüyorsunuz.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık