Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8187
  • Euro 9.3602
  • GR ALTIN 449.54
  • ÇEYREK 738

Alperenlerden 'Hamza Yerlikaya' tepkisi!

Yesevi Alperenler Derneği genel başkanı Kürşat Mican, Erdoğan'ın danışmanı eski güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetimine atanmasına tepki gösterdi.

Alperenlerden 'Hamza Yerlikaya' tepkisi!
  • 14 Haziran 2020, Pazar 18:20

Eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın bu atama ile birlikte 3 maaş alacak olması sosyal medyada en çok tartışılan konulardan biri oldu.

Ayrıca ehliyet ve liyakat konusu da bu mevzuu ile birlikte konuşulmaya başlandı.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Yesevi Alperenler Derneği genel başkanı Kürşat Mican, kurumlara yapılacak atamalarda ehliyet ve liyakatin öncelik sebebi olması gerektiğini söyledi.

Yesevi Alperenler Derneği genel başkanı Mican’ın açıklamaları şu şekilde:

"Sn. Hamza Yerlikaya Ata sporumuz olan güreşte vermiş olduğu mücadele ve kazandığı şampiyonlukla bizleri onurlandırmış ve bu başarılar neticesinde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.
Tüm bunlar liyakati gereği ülkemiz ve milletimiz için önemli bir kazanımdır.
Fakat ekonomi ve finansla alakalı liyakatinin olmadığını düşünüyor ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasını doğru bulmuyorum.
Kurumlara atama yapılırken mutlak surette öncelikle liyakat ve ehliyet aranmalıdır! Ayrıca üç ayrı kurumda görevlendirilmesi ve üç ayrı maaş alması da bir o kadar düşündürücüdür.
Ülkemizde sanki liyakat ehli insanlar kalmamış ya da insan kıtlığı varmışcasına hareket edilmesi, Milletimizin vicdanında derin sızılar oluşturacaktır.
İvedilikle bu yanlış karardan dönülmelidir!"


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık