Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.8663
  • Euro 18.4193
  • GR ALTIN 1029.7
  • ÇEYREK 1693.7

Alparslan Türkeş’in oğlu kabir ziyaretine alınmadı

Babasının vefat yıldönümü nedeniyle bu sabah kabrine giden Ahmet Kutalmış Türkeş, bir grup tarafından anıt mezara alınmadı.

Alparslan Türkeş’in oğlu kabir ziyaretine alınmadı
  • 04 Nisan 2021, Pazar 12:55

Duruma tepki gösteren Kutalmış Türkeş uzun süren çabalar sonucu ziyareti gerçekleştirdi.

Türkeş, olayın ardından Çiftlik Polis Karakolu'na giderek kendisini içeri almayan şahıslardan şikayetçi oldu

MHP’nin efsanevi Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş ve bir arkadaşı Ankara’nın Beştepe semtinde bulunan Türkeş’in anıt mezarına geldi.

Ancak Kutalmış Türkeş’in kabir ziyaretine oradaki bazı kişiler izin vermedi. Süren uzun tartışmalar ve orda bulunan kişilerin yaptığı telefon görüşmeleri sonrası Türkeş babasını kabrini ziyaret edebildi.

“BÖYLE BİR REZALET OLMAZ”

Kabir ziyareti için bir arkadaşıyla birlikte İstanbul’dan Ankara’ya geldiğini ifade eden Türkeş yaşadıklarını SÖZCÜ’ye şöyle anlattı:

* Otomobille geldiğimizde kapıyı tutup, beni tanımalarına rağmen içeri almadılar. Kendimi ısrarla tanıtmama babamın kabrini ziyaret edeceğimi söylememe rağmen almamak için direndiler. Ben de girmek için direndim.

* Bu arada onlar telefon görüşmeleri yaptı. Yaklaşık 15-20 dakikalık bir mücadele sonrasında babamın kabrine yaklaşabildim.

* Böyle bir rezalet olmaz. Ben değil kim olursa olsun babamın kabrini ziyaret edebilir orası kimsenin tapulu malı değil.

* Çiftlik Karakolu’na gidip beni içeri almamak için direnen iki kişi hakkında şikayetçi oldum. Benzer bir olayın bir daha yaşanmamasını diliyorum.

 

Kaynak: Sözcü

yukarı çık