Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.7667
  • Euro 11.3893
  • GR ALTIN 564.74
  • ÇEYREK 927.32

Alparslan Türkeş Vakfı'ndan Levent Gültekin'e tepki

Alparslan Türkeş'in hatırasına hakaret eden Levent Gültekin'e karşı Alparslan Türkeş Vakfı basın açıklaması yayımladı. Açıklamada "Türkeş'in fikirlerini ve aziz hatırasını yaşatmayı görev edinen vakfımız, hadsiz açıklamaları yapan zatla ilgili hukuki işlemleri de başlatacak, takipçisi olacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Alparslan Türkeş Vakfı'ndan Levent Gültekin'e tepki
  • 04 Mart 2021, Perşembe 6:00

Alparslan Türkeş'in hatırasına, "Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, biz ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır. Şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar" diyerek hakaret eden Levent Gültekin'e karşı, Alparslan Türkeş Vakfı basın açıklamasında bulundu.

Basın açıklaması şu şekilde:
"Bir şahsın televizyon ekranında yaptığı cahilce ve hadsiz açıklamaya binaen Alparslan Türkeş vakfı olarak kamuoyuyla bir not paylaşmayı uygun gördük.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş ülkemizi çok seviyoruz diye ortaya çıktığında, ülkeyi kızıl emperyalizmin kucağına itmek ya da Batı'nın müstemlekesine dönüştürmek isteyen faaliyetler vardı. Türkeş kimseyle yarışmadı, kendini kimseden üstün görmedi. Aksine, hepimize kendimizi memleketin en önemsiz fertleri olsak da, memleket için çabalama bilinci aşıladı. Nihayet başarılı da oldu; ülkemiz bugün kızıl, yeşil yahut kara emperyalizmin bir müstemlekesi değilse, bunu büyük oranda Türkeş'in liderlik ettiği mücadeleye borçludur. 

Kerameti kendinden menkul adamların zırvaları Türkeş'i küçültmez. Türkeş'in fikirlerini ve aziz hatırasını yaşatmayı görev edinen vakfımız, hadsiz açıklamaları yapan zatla ilgili hukuki işlemleri de başlatacak, takipçisi olacaktır.

Saygılarımızla,

Alparslan Türkeş Vakfı Adına
Alparslan Yılmaz 
Genel Sekreter"


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık