Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4316
  • Euro 10.0721
  • GR ALTIN 496.23
  • ÇEYREK 802.86

Alparslan Türkeş Özdağ ile ilgili ne anlatmıştı?

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı'dan dikkat çeken yazı...

Alparslan Türkeş Özdağ ile ilgili ne anlatmıştı?
  • 06 Mart 2021, Cumartesi 19:38

"Alparslan Türkeş Özdağ ile ilgili ne anlatmıştı?" yazısı şu şekilde;

Perşembe akşamı Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den istifası ve çok sert suçlamalarını Habertürk TV’de Kübra Par’ın programında konuşurken telefonuma MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan bir mesaj geldi.

"Ne İP ne de ondan koparak parti kurmaya çalışan Ümit Özdağ Türk milliyetçiliği adına söz söyleyemez, rol çalamaz. Millet bu hakkı MHP’ye bahşetmiştir" diye yazmıştı Semih Bey.

Ben de ertesi gün Yalçın’ı aradım ve Özdağ’ın istifası hakkındaki düşüncelerini sordum. Nitekim Özdağ ile ilgili MHP’ye geçeceğinden, Cumhur İttifakı ile dirsek teması olduğuna kadar birçok iddia dillendirildi, yeni bir parti kuracağı netleşmesine rağmen fısıltı gazetesi çalışmaya devam etti.

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN DEVLET BAHÇELİ’YE ANLATTIĞI ANI

"Nagehan Hanım o mesajı size yazdım çünkü Perşembe akşamı Özdağ, Türk milliyetçiliğine yön verdiğini iddia ediyordu ekranlarda. Bu beni çok rahatsız etti. Türk milliyetçiliği bir partinin ya da kişinin malı değildir, tekelinde hiç değildir. Ancak biz MHP olarak siyaseten Türk milliyetçiliğini temsil ettiğimize inanıyoruz."

Ben, "Ümit Bey’in çizgisi Türk milliyetçiliğine uygun değil midir sizce?" diye sorunca;

"Bunlar, -kendisi ve babasını kast ediyorum- milliyetçi falan değildir, istihbaratçı bunlar. Bakın sizinle merhum Başbuğ’un  anlattığı bir anıyı paylaşayım…

Merhum Türkeş arabasını kendi kullanırdı, çok severdi araba kullanmayı. Tarih 11 Mart 1971. 12 Mart muhtırasından bir gün evvel. Karanlık, belirsiz günler...

O dönem Almanya’dan bir Nova marka araba getirmişti Başbuğ.

Yanında eşi Muzaffer Hanım ile bir yerden bir yere gidiyorlar. Radyo açık. Haberler başlıyor ve Başbuğ haberlerde Muzaffer Özdağ ve Rıfat Baykal’ın istifa ettiğini duyuyor.

Düşünün, böylesine zor bir dönem, en yakınındaki isim diye bildiği, arkasından, hiç haber bile vermeden çekip gidiyor.

Bunların karakteri böyle Nagehan Hanım. Bakın kendisi de aynı şeyi yaptı. Partimizde genel başkan yardımcılığı yaparken istifa etti, gitti."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık