Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.9651
  • Euro 16.8022
  • GR ALTIN 933.89
  • ÇEYREK 1536.6

Alparslan Kuytul'dan AKP'li bakana sert tepki: İspat etmezseniz...

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun iddialarına sert şekilde cevap verdi.

Alparslan Kuytul'dan AKP'li bakana sert tepki: İspat etmezseniz...
  • 12 Mayıs 2021, Çarşamba 19:07

Alparslan Kuytul, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisi hakkındaki iddialarına "Attığınız iftiraların ispatını yapamazsanız müfterisiniz" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu'nun katıldığı televizyon programındaki "Aynı zamanda bir vakıf kurmuş, vakıftanda kendine ait bir gelir oluşturmuş. Orada da birtakım yolsuzluklar ve dolandırıcılıklar söz konusu" iddiaları için 'İftiraların en iğrenci" ifadelerini kullanan Kuytul, Soylu'ya tepkisini şöyle sürdürdü:

"Ya bunu ispat edersiniz ya da siz müfterisiniz. Bakan değil ne olursanız olun siz bir müfterisiniz. Eğer ben vakıftan bir kuruş almışsam Allah benim de çocuklarımın da belasını versin. Eğer ben böyle bir şey yapmadıysam Allah sizin ve çocuklarınızın belasınız versin mi? Siz bu bedduaya amin diyebiliyor musunuz? Ben diyorum siz de diyebiliyor musunuz sayın bakan?"

"40 YILLIK ANNEMDEN KALAN EŞYALARLA OTURUYORUM"

Soylu'nun yolsuzlukla suçlamalarına sert sözlerle karşılık vererek özel hayatına dair detayları açıklayan Kuytul, "Bana bunları söylettiğiniz içinde kendinizden utanmalısınız" açıklaması yaparak sözlerine şu şekilde devam etti:

"Beni tanımıyorsunuz. Ben böyle bir insan değilim. Bunları konuşmak istemiyorum. Ama ben az para haracayan birisiyim. İktisatla yaşıyorum, sizin gibi lüks içinde yaşamıyorum. Gelin evime bakın annemden kalan eşyalarla oturuyorum. Sayın Bakan sizin gibi sarayda yaşamıyorum. Eşyalarım 40-50 yıllık gelip görebilirsiniz. Elbiselerimin kimisi 5-6 yıllık kimisi 30 yıllık gelin göstereyim. Bana bunları söylettiğiniz için de kendinizden utanmalısınız. Bana böyle laflar söylemeyecektiniz, benim gibi adama böyle yapmayacaktınız. Ben ömrüm boyunca hayatımı İslam'a hizmetle geçirdim, 40 yıldır 1 kuruş para almadan. Gecem yok gündüzüm yok. Sürekli İslam'ı anlattım sürekli talebe okuttum bana bunu yapmayacaktınız."

Kaynak: Milligazete

Alparslan Kuytul: Camileri işgal eden Şerefsizdir Alparslan Kuytul: Camileri işgal eden Şerefsizdir

Camide biber gazlı müdahale! Camide biber gazlı müdahale!

Furkan Vakfı kafayı Anıtkabir'e taktı! Furkan Vakfı kafayı Anıtkabir'e taktı!


yukarı çık