Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3335
  • Euro 9.9167
  • GR ALTIN 485.16
  • ÇEYREK 802.86

Alman bakan Yunanistan'ı desteklemekten vazgeçti!

AB Liderler Toplantısından önce Türkiye'ye yaptırım çağrısında bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, toplantıdan sonra çark etti!

Alman bakan Yunanistan'ı desteklemekten vazgeçti!
  • 22 Aralık 2020, Salı 12:51

Aralık ayı başında yapılan Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'nde Doğu Akdeniz'deki gerilim nedeniyle Yunanistan Türkiye'ye ambargo uygulanması için yoğun çaba göstermişti.

Toplantıdan önce  Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'da Türkiye'ye yaptırımın uygulanabileceği yönünde açıklamalar yapıyordu.

Avrupa Birliği toplantısının ardından Türkiye'ye yönelik bir yıl önce alınan kararların genişletilmesi kararı çıkarken, Alman Bakan'da geri adım attı.

NATO ÜYESİNE AMBARGO UYGULAMAK KOLAY DEĞİL

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın Türkiye'ye yönelik ambargo talebini doğru bulmadığını söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, "Türkiye’ye yönelik silah ambargosu talebini stratejik olarak doğru bulmuyorum. Bir NATO partnerine bunu yapmak kolay da değil." dedi.

Maas, açıklamasında, "NATO ortağı Türkiye’nin ABD’den füze alamadığı için kolayca Rusya’dan aldığını gördük." diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık