Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.491
  • Euro 10.119
  • GR ALTIN 498.23
  • ÇEYREK 817.74

'Allah katında tek din İslam'dır ayetini FETÖ talimatı ile Cuma hutbesinden çıkartanlar...'

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş,"Allah katında tek din İslam'dır ayetini FETÖ talimatı ile Cuma hutbesinden çıkartan cami hocaları Atatürk'ü kimin talimatı ile Cuma hubesinden ısrarla dahil etmiyor?" dedi.

'Allah katında tek din İslam'dır ayetini FETÖ talimatı ile Cuma hutbesinden çıkartanlar...'
  • 11 Kasım 2019, Pazartesi 14:01

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş bu sefer de Ak Partililerin bile kahir ekseriyasının tepki gösterdiği Diyanet İşleri Başkanlığının Cuma Hutbesi vefasızlığa tepki göstererek bir çok insanın duygularına adeta tercüman oldu.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile başkanlık sistemine geçildiği tarihten itibaren gerçekleşen reel enflasyonu rakamlar ve veriler ışığında ortaya koyan İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş bu günde 10 Kasım haftası olmasına rağmen Cuma Namazında ülkenin kurtarıcısı ve Devletin ve Diyanet İşleri Başkanlığının kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna bir Fatiha’nın bile okutulmamasının yada isminin rahmetle yad edilmememesinin İslam anlayışıyla yada ahlakıyla bağdaşmadığına dikkat çeken Hakan Savaş konuya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FETÖ’nün çok güçlü olduğu dönemlerde Allah İndinde Tek Din İslamdır ayetinin o zaman yaygın olan “Dinler Arası Diyalog” faaliyetlerine ters düşmesi sebebiyle yasaklatıldığını ve Cami Hocalarının bu ayetin Cuma namazı sırasında okunması gerektiği halde talimata uyarak okumadığını hatırlatan Savaş acaba Cami Hocalarına yada Diyanet İşlerine Atatürk’ün ismini anmama talimatını kim yada kimler veriyor olabilir? Sorusuna dikkatleri çekerken, Cuma Namazının en önemli farzlarından birinin o ülkenin bağımsız olma ve esaret yada işgal altında olma(ma)sı gerektiğini belirten Savaş; biz esir bir ülkemiyiz ki ülkemizin kurucusunun adı Cumalarda yasaklanmaktadır? Şeklinde soru sorarak eğer esaret altında isek Cuma zaten farz değil kılmayalım ve Darül Harp ilan ederek önce Bağımsız bir ülke halini alalım daha sonra Cuma kılmaya ve cem olmaya yüzümüz olsun şeklinde değerlendirme de bulundu.

Eskiden köylerine kasabalarına sığmayan İmamlar yetiştiren bir Millet olduğumuzu hatırlatan Savaş konuşmasına,Cami İmamlarına unutmayın ki oturduğunuz o makamlar İmam Ali efendimize İmam Hüseyin efendimize vekaleten oturulan makamlardır diyerek sözlerini noktaladı

UşakHaberMerkezi

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık