Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8222
  • Euro 10.3206
  • GR ALTIN 496.17
  • ÇEYREK 814.02

Aliyev'den kritik Dağlık Karabağ açıklaması!

Rusya'nın Karabağ'a gözlemci yerleştirme fikriyle ilgili olarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Dağlık Karabağ'a gözlemci ve barış gücü gönderilmesine karşı çıkmıyorum. Ancak Bakü kendi koşullarını sunacak. Referandum ise olmayacak, bunu kabul etmiyoruz" dedi.

Aliyev'den kritik Dağlık Karabağ açıklaması!
  • 22 Ekim 2020, Perşembe 14:19

Aliyev, Paşinyan'la Dağlık Karabağ'ı konuşmaya hazır olduğunu, ancak tarafların krizi istikrara kavuşturmaktan uzak olduğunu düşündüğünü ifade etti.

"PUTİN'DE DAVET ALMADIM"

Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den bölgedeki durumu konuşmak için Moskova'ya bir ziyaret gerçekleştirmesi yönünde bir davet almadığını kaydetti. Dağlık Karabağ'a gözlemci ve barış güçlerinin gönderilmesine karşı olmadıklarını belirten Aliyev, Bakü'nün kendi koşullarını sunacağını ekledi.

Aliyev, "Uluslararası gözlemciler veya barış gücü temel ilkelerin bir kısmını oluşturuyor. Ama bu sonuncu kısımdır. Ele alınması gereken son konulardan biridir ve elbette iki taraf Azerbaycan ve Ermenistan uluslararası gözlemcilerin veya barış gücünün kim olacağına karar vermelidir" ifadelerini kullandı.

"REFERANDUM OLMAYACAK"

Dağlık Karabağ konusunda referandum yapılmasına asla rıza göstermeyeceklerini vurgulayarak, "Dağlık Karabağ'da referandum olmayacak. Biz müzakereler döneminde bunu kabul etmedik. Ve şimdi bölgenin büyük bölümünü geri almışken referandum söz konusu olamaz" dedi.

RUSYA, GÖZLEMCİ YERLEŞTİRMEK İSTEMİŞTİ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ'a Rus askerlerini gözlemci olarak konuşlandırmak istediklerini söyledi. "Karabağ sorununun askeri çözümü kabul edilmez" diyen Lavrov, "Rus askeri gözlemcileri sevk etme kararını vermek Bakü ve Erivan'a kalmış" ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık