Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Aliyev 27 yıl sonra Ağdam’da: Vahşetin şahidini yeniden inşa edeceğiz

Dağlık Karabağ krizi Ermenistan'ın yenilgiyi kabul etmesiyle sona ererken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev 27 yıl sonra ilk kez Ağdam'a gitti. Ağdam Cuma Cami’yi ziyaret eden Aliyev, Mekke’den getirilen Kur’an-ı Kerim’i camiye bağışladı.

Aliyev 27 yıl sonra Ağdam’da: Vahşetin şahidini yeniden inşa edeceğiz
  • 24 Kasım 2020, Salı 13:02

Ermenistan’ın ağır yenilgiye uğratıldığı çatışmaların ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ağdam'a ilk kez ziyaret gerçekleştirdi.

Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva, Ermeniler tarafından harap edilen Ağdam Cuma Cami'yi ziyaret ederek Mekke'den getirdikleri Kur'an-ı Kerim'i camiye bağışladı ve dua etti.

Ziyareti sırasında açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Aliyev, işgal altındaki Ağdam'ın 20 Kasım’da kurtarıldığını vurgulayarak, “Bu vesileyle Azerbaycan halkını, Ağdam halkını tebrik ettim. Bugün buradayım ve Azerbaycan bayrağını göndere çektim. Bu tarihi olay nedeniyle tüm Ağdam halkını bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

HAREKAT PLANLANMIŞTI

Ağdam harekatının önceden planlandığına vurgu yapan Aliyev, “Savaşın tüm sırlarını açığa çıkarmak için henüz çok erken. Gelecekte çok ilginç konular ortaya çıkacaktır.Ama bugün Ağdam harekatının planlandığını güvenle söyleyebilirim. Ağdam’ı çoktan alırdık. Ancak çok sayıda kayıp olacaktı. Bu nedenle Şuşa’nın ve 70’den fazla köyün 9 Kasım’da kurtuluşundan sonra düşman artık dayanamadı, teslim oldu, beyaz bayrak kaldırdı, şartlarıma uyarak yenilgisini kabul etti” ifadelerini kullandı.

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık