Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4294
  • Euro 8.982
  • GR ALTIN 412.55
  • ÇEYREK 676.83

Ali Babacan'ın partisiyle ilgili flaş iddia!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, aldığı bilgiye göre 63 AK Partili milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan'ın DEVA Partisi'ne geçeceğini öne sürdü.

Ali Babacan'ın partisiyle ilgili flaş iddia!
  • 27 Mayıs 2020, Çarşamba 10:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İYİ Parti'ye yardım ettiğimiz gibi, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun da önü kesilmeye çalışılırsa Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'ne de milletvekili transferinde yardım ederiz" çıkışının ardından AK Parti ve MHP, Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası'nı değiştirmek için harekete geçerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan'dan bomba bir iddia geldi.

Okuyan, AK Parti'de büyük bir yaprak dökümü olacağı ileri sürdü.

Katıldığı bir YouTube programında konuşan Okuyan, AK Parti'den  63 milletvekilinin istifa edip DEVA Partisi'ne geçeceğini şu sözlerle aktardı:

"ÇALIŞMA DEVLET BAHÇELİ ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLÜYOR"

"63 tane AKP milletvekilinin Ali Babacan'ın partisine her an geçme noktasında olduğu bana çok önemli bir kaynaktan aktarıldı. Kendisi şu anda bu yayını da izliyor.

Bu erken seçim tartışmaları, özellikle Devlet Bahçeli üzerinden siyasi partiler yasasını değiştirme, milletvekili transferinin önüne geçme çalışmaları yapılıyor."

"AMAÇ AKP'DEKİ İSTİFALARI ÖNLEMEK"

"Bunların sebebi AKP'den çıkacak olan çok sayıda milletvekilinin istifalarını önlemek. Ve bir karambolde baskın seçimle bir şey ortaya koymak istiyorlar."

 

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık