Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.6369
  • Euro 7.2137
  • GR ALTIN 344.13
  • ÇEYREK 564.72

Ali Babacan'ın partisinde yer alacak ilk milletvekili belli oldu

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti'den istifa eden Mustafa Yeneroğlu’nu yeni partisinin yönetim kadrosuna girmesi için teklifte bulundu. Teklifi kabul eden Yeneroğlu, Babacan’ın partisinde TBMM’deki ilk milletvekili oldu.

Ali Babacan'ın partisinde yer alacak ilk milletvekili belli oldu
  • 15 Aralık 2019, Pazar 22:10

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kuracağı yeni partinin hazırlıklarını tamamladı.

Ocak ayının ilk yarısında kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verecek ve partisinin kurucular kuruluyla birlikte basın toplantısı düzenleyecek olan Babacan, hedeflerini, programını, logosunu, ismini ve tüzüğünü anlatacak.

TEKLİFİ BABACAN YAPTI

AK Parti'den yakın zamanda istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Ali Babacan ve ekibiyle görüşme yaptı. Babacan ve ekibi, Yeneroğlu’na partilerine katılma teklifi yaptılar. Yeneroğlu ise teklifi kabul etti.

SİYASET ANLAYIŞIMA UYUYOR

Yeneroğlu dün katıldığı bir programda da, Ali Babacan ile birlikte hareket edeceğini söyledi.

Milletvekili Yeneroğlu, “Benim siyaset anlayışıma Ali Babacan’ın profili çok daha uyuyor. Babacan lider odaklı değil bir kadro hareketi olacağız ve toplumun tüm renkleri kendisini bulacak diyor. Temiz siyasete inanan, özgürlükçü Türkiye hayali taşıyan bir kadro Türkiye’yi çok sağlıklı bir sürece götürebilir” dedi. Böylece ocak ayının ilk yarısında partisini ilan edecek olan Ali Babacan’ın TBMM’deki ilk temsilcisi de Mustafa Yeneroğlu olacak.


ANKET

Koronavirüs dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık