Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Ali Babacan'ın kuracağı partide rahatsızlık

Yeni parti kurması beklenen Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan'ı destekleyen isimler, Babacan ve kurmaylarının politik gelişmelere sessiz kalmasına tepkili.

Ali Babacan'ın kuracağı partide rahatsızlık
  • 21 Kasım 2019, Perşembe 11:58

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ve Abdullah Gül'ün desteklediği Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan'ın kuracağı yeni partilerle ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Davutoğlu'nun kuracağı partiyle ilgili tüm detaylar paylaşılırken, partinin öne çıkan isimlerinden güncel olaylara ilişkin yorumlar da geliyor.

Babacan cephesinde ise sessizlik hakim.

Kulislerde Ali Babacan'ın Aralık ayında partiyi ilan edeceği konuşulsa da, Babacan'dan ve kurmaylarından parti ilanına, ilkelere ve kurucular kurulu listelerine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Güncel olaylara sessiz kalınması, politik gelişmelere gereken muhalefetin yapılmaması Babacan ekibinde rahatsızlık yarattı.

"GELİŞMELERE SESSİZ KALINMASI RAHATSIZ EDİYOR"

Aralık ayında ilan edilmesi beklenen partinin durumunu değerlendiren Ali Babacan'a yakın bir kaynak, "Partimiz henüz kurulmadı ancak hiçbir söylem de oluşturulmuyor. Ülkede sosyal alanda bu sorun varken, ekonomi bitme noktasındayken, AK Parti'de bu kadar istifa varken gelişmelere sessiz kalınması bizleri rahatsız ediyor. Sessizlik bir an önce bozulmalı" ifadelerini kullandı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık