Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5522
  • Euro 16.2262
  • GR ALTIN 906.69
  • ÇEYREK 1492.2

Ali Babacan'ın Deva'sından 'Soylu' çağrısı: Derhal istifa et veya görevden alın!

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Sedat Peker'in ciddi iddialarda bulunduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında istifa çağrısı geldi.

Ali Babacan'ın Deva'sından 'Soylu' çağrısı: Derhal istifa et veya görevden alın!
  • 18 Mayıs 2021, Salı 19:21

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Sedat Peker'in iddialarının kamuoyunun gündeminde olduğunu belirterek, bu kişinin yakın bir geçmişe kadar iktidar ortakları lehine mitingler düzenlediğini hatırlattı.

Milligazete'de yer alan habere göre; Kirli bir yapının iç hesaplaşması sebebiyle korkunç iddiaların gündeme getirildiğini ifade eden Yeneroğlu, Sedat Peker'in ortaya attığı iddialar karşısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, görevini sürdürmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Mustafa Yeneroğlu, "Süleyman Soylu derhal görevini bırakmak zorundadır. Anayasa üzerine yemin etmiş, hukukun üstünlüğüne sadık kalacağına yemin etmiş bir İçişleri Bakanı, ülkenin iç huzurunu sağlamakla görevli bir anlayışla bu görevi üstlenmek zorundadır." diye konuştu.

Yeneroğlu, "AK Parti’ye oy vermiş olan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum: “AK Parti’ye, ülke 90’lara geri dönsün, mafyalar, suç örgütleri devletin içinde cirit atsın, vatandaşa her türlü hukuksuzluk reva görülsün diye mi oy verdiniz?” diye sordu.


yukarı çık