Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8613
  • Euro 10.4098
  • GR ALTIN 498.46
  • ÇEYREK 818.52

Ali Babacan'dan Fransa'ya boykot yorumu!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız mallarına yönelik boykot çağrısına “Küreselleşen bir dünyada herhangi bir ürün sadece bir ülkenin malı değildir. Türkiye’de üretilen Fransız markalı ürünler var. Onları da mı boykot edeceğiz? Orada bizim vatandaşlarımız çalışıyor. Bunlar çocukça şeyler“ dedi. 

Ali Babacan'dan Fransa'ya boykot yorumu!
  • 26 Ekim 2020, Pazartesi 19:17

"KÜRESELLEŞEN DÜNYADA BİR ÜRÜN SADECE BİR ÜLKENİN DEĞİLDİR"

Karar TV canlı yayınında Taha Akyol ve Elif Çakır'ın sorularını cevaplayan Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı hakkındaki soru üzerine şunları söyledi: 

"NE ZAMAN SIKIŞSALAR..." 

"48 saat sonra unutulur. Ne zaman içeride gündem sıkışsa böyle bir çıkış yapıyorlar. Küreselleşen bir dünyada herhangi bir ürün sadece bir ülkenin malı değildir.

"ÇOCUKÇA ŞEYLER"

Türkiye'de üretilen Fransız markalı ürünler var. Onları da mı boykot edeceğiz? Orada bizim vatandaşlarımız çalışıyor. Bunlar çocukça şeyler. Tamamen hikaye" diye konuştu.

YENEROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Yeneroğlu: Fransa'da Müslümanlara yönelik kurumsal ırkçılık derhal son bulmalı

Öte yandan DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, yazılı bir açıklama yaparak Fransa'da Müslümanlara yönelik uygulamalara tepki gösterdi.

Yeneroğlu yazılı açıklamasında, “Son yıllarda Avrupa genelinde aşırı sağın yükselişe geçmesiyle artan Müslüman karşıtlığı; toplum huzurunu bozan sayısız ırkçı söylemi, ötekileştirmeyi ve hukuksuzluğu da beraberinde getirdi. Günden güne daha radikal bir hâl alan ötekileştirici politikalar, Avrupa'daki Müslüman toplumunu, yaşamlarının her alanında tehdit eder seviyeye gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

ÖN YARGILAR DERİNLEŞTİRİLİYOR

Avrupa'da yaşanılan terör olaylarının veya bireysel suçların Müslümanlara karşı hâlihazırda var olan ön yargıları daha da derinleştirdiğini belirten Mustafa Yeneroğlu, “Müslüman toplumunu asla temsil etmeyen aşırıcı söylem ve eylemler, Müslüman azınlığın tamamına mal edilmekte, güvenlikçi politikalarla azınlıkların hak ve özgürlüklerinin kısıtlanmaktadır” dedi.

Kaynak: Günboyu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık