Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8813
  • Euro 9.3372
  • GR ALTIN 465.71
  • ÇEYREK 764.11

Ali Babacan'dan 'ekonomik kriz' çıkışı!

DEVA Partisi kurucu genel başkanı Ali Babacan katıldığı youtube canlı yayınında ekonomik gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Babacan önümüzdeki dönemde büyük bir ekonomik kriz yaşanacağını belirtti.

Ali Babacan'dan 'ekonomik kriz' çıkışı!
  • 07 Mayıs 2020, Perşembe 20:55

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan gazeteci Kemal Öztürk'ün youtube kanalına konuk oldu.

Türkiye'nin yoğun olarak tartışılan ekonomik gündemi ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulunan Babacan, önümüzdeki dönemde büyük bir ekonomik krizle karşılacağımızı aktardı.

DOLAR KURU NEDEN YÜKSELİYOR

Doların durdurulamayan yükselişi ile ilgili de açıklama yapan Babacan bunun sebebini karşılıksız para basmaya bağladı.

UFUKTA EKONOMİK KRİZ VAR

Ali Babacan, “koronavirüs krizinin sağlık kısmı bittiğinde çok ciddi bir ekonomik krizle yüzleşeceğiz. İşsizlik rakamlarının geleceği boyutu açıklamaya korkuyorum” dedi. Koronavirüs krizi nedeniyle dünyadaki bir çok önemli ekonomistle görüştüğünü ifade eden Babacan; ''kısa sürede sorunlar çözülmez, uzun vadeli bir kriz beklentisi var. Türkiye de gerekli tedbirleri almazsa çok ciddi sıkıntılar yaşar” dedi.

Babacan’ın açıklamaları şöyle:

TEDBİR PAKETLERİ YETERSİZ

Türkiye’de maalesef ekonomik tablo son yıllarda gittikçe bozuluyordu, bütçe açığı artıyordu.Maalesef Türkiye bu zayıf bünyeyle bu koronavirüs salgınına yakalandı.Açıklanan tedbir paketleri çok çok küçük. Türkiye’nin bu krizi düzgün atlatabilmesi için en az 20 milyar dolarlık bir döviz kaynağına ihtiyacı var. Aksi hâlde maliyeti çok yüksek olur. Maliyeti, hem durgunluktur hem işsizliktir, yoksulluktur.

UZUN VADELİ KRİZ BEKLENTİSİ

Koronavirüs krizi nedeniyle dünyadaki bir çok önemli ekonomistle görüştüm kısa sürede sorunlar çözülmez, uzun vadeli bir kriz beklentisi var. Türkiye de gerekli tedbirleri almazsa çok ciddi sıkıntılar yaşar.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık