Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2182
  • Euro 10.7583
  • GR ALTIN 528.10
  • ÇEYREK 866.66

Ali Babacan'dan Başkanlık Sistemi eleştirisi: Mevcut olan ne varsa gitti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin kongresinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ali Babacan'dan Başkanlık Sistemi eleştirisi: Mevcut olan ne varsa gitti
  • 12 Nisan 2021, Pazartesi 15:43

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Çankaya İlçe Kongresi'nde konuştu.

Babacan, Kanal İstanbul için "Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi'ne, bütçesine ipotek koyma projesidir." dedi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle güçler ayrılığı ilkesinin ortadan kaldırıldığını, bütün yetkilerin tek kişide toplandığını belirten Babacan, yeni yönetim sistemiyle vadedilen istikrar ortamının sağlanamadığını söyledi.

BAHÇELİ'YE TEPKİ GÖSTERDİ

Milligazete'de yer alan habere göre; Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile koalisyon döneminin biteceğinin söylenmesine rağmen Türkiye'nin koalisyonla yönetildiğini kaydeden Babacan "Partili cumhurbaşkanlığı sistemi geldi, kendilerini de ülkeyi de krizlerin ortağı Sayın Bahçeli'ye bağımlı hale getirdiler. 'Ekonomi için güven ve istikrar' diyorlardı. Bu sistemden sonra güven de gelmedi istikrar da gelmedi ve mevcut olan ne varsa gitti." diye konuştu.  

"YANLARINDA DÜZGÜN KADRO KALMADI"

Kendisinin ekonomi yönetiminde bulunduğu dönemde elde edilen başarıların sürekli hatırlatıldığını söyleyen Babacan "Bizler sistemden ayrıldıktan sonra iş üretecek doğru, düzgün kadro kalmadı yanlarında. Laf üretmekle götürmeye çalışıyorlar ama lafla peynir gemisi yürümüyor. Dünkü güneşle bugünkü çamaşır kurutulmaz. Geçmiş başarıları tekrar tekrar konuşarak şu anki sorunların üzerini örtemezsiniz" ifadelerini kullandı.

Kanal İstanbul projesinin hayata geçirilmesi halinde ekonomide yaşanan sorunların daha da derinleşeceğini belirten Babacan, bu proje ile büyük yatırımların önünün kesileceğini söyledi. 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık