Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.8624
  • Euro 7.7668
  • GR ALTIN 393.77
  • ÇEYREK 646.02

Alevi vatandaşlara şok tehdit !

İzmir'de alevi vatandaşların yaşadığı evlere 'alevilere ölüm' yazısı yazıldı.Yalçın Acar isimli vatandaş evinin kapısna "Alevilere Ölüm" yazıldığını ifade ederek, "Sanki birileri bizi takip ediyor" ifadeleri kullandı.

Alevi vatandaşlara şok tehdit !
  • 02 Kasım 2019, Cumartesi 13:10

İzmir’de yaşayan Yalçın Acar isimli vatandaş, evinin kapısına “Alevilere ölüm” tehdidinin yazıldığını ve işaretleme yapıldığını iddia etti.

Konuyla ilgili Odatv’nin telefonla ulaştığı Yalçın Acar, yaşanan olayı anlattı.

“Bu sabah kızlarımı servise bindirmek için kapıyı açtığımda, ‘Alevilere ölüm’ yazısını ve çarpı işaretini gördüm. Ancak kızlarımın korkmaması için kapının önünde durdum. Onları servise bindirdim. Ne olduğunu anlama çalışıyorum. Eşim ve ben Aleviyiz. Yıllarca Pir Sultan Abdal Derneği’nde görev aldık, gençlik kollarında çalıştık” diyen Yalçın Acar, mahallede ve oturduğu apartmanda kimse ile bir tartışma yaşamadığını da ifade etti.

"SANKİ BİRİLERİ BİZİ TAKİP EDİYOR"

“Bugün eşim ve ben de raporluyuz. İkimizin aynı gün evde olduğumuzda bunun yapılması dikkat çekici. Sanki birileri bizi takip ediyor, raporlu olduğumuzu biliyormuş gibi” diyerek sözlerine devam eden Yalçın Acar, daha önce hiç böyle bir tehdit almadıklarını söyledi.

Yalçın Acar, “Suç duyurusunda bulundunuz mu” şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“Korkuyorum suç duyurusunda bulunmaya. Polise bildirmeye korkuyorum. Bu sene içerisinde kayınvalidemin oturduğu Yamanlar semtinde de benzer şeyler oldu. Alevi ailelere linç girişiminde bulunuldu ve polis hiçbir şekilde müdahale etmedi. Bunun benim başıma gelebileceğinden korkuyorum. Polisin beni korumayacağını düşünüyorum, bu yüzden suç duyurusunda bulunmayacağım.”


ANKET

HDP Kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık