Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6832
  • Euro 8.988
  • GR ALTIN 464.86
  • ÇEYREK 762.66

Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker cephesinde sürpriz gelişme!

Aralarında uzun bir zamandır sorun olduğu bilinen Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker’in, iki tarafın da dostu ve saygı duyduğu bir kişinin devreye girmesiyle barıştığı belirtildi.

Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker cephesinde sürpriz gelişme!
  • 08 Mayıs 2020, Cuma 21:00

Yeni Ceza İnfaz Yasası'ndan yararlanan Alaattin Çakıcı, 16 Nisan’da hükümlü bulunduğu cezaevinden tahliye edilmişti.

Yaşananların ardından, Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk "Çakıcı ve Peker cephesinde sürpriz gelişme" başlıklı yazısında Çakıcı ve Peker'in görüştüğünü kaleme aldı.

İki tarafında dostu ve saygı duyduğu bir kişinin devreye girdiğini belirten Öztürk, ikilinin telefonda uzun uzun konuştuğunu ve aralarındaki sorunu giderdiğini iddia etti.

Gazeteci Saygı Öztürk’ün “Çakıcı ve Peker cephesinde sürpriz gelişme” başlıklı köşesinin ilgili kısmı şu şekilde:

"Babaların, sözlerine itibar ettiği dostları vardır. Bunlar en kritik dönemde devreye girer, taraflarla konuşur, onları bir araya getirir ya da telefonla görüşmelerini sağlar. O kişinin devreye girmesi akacak kanı da durdurur, düşmanlığı da bitirir. Çakıcı ile Peker arasında çatışma çıkacağına ilişkin söylentiler devam ederken, “iki tarafın da dostu” olan ve ikisinin de saygı duyduğu kişinin devreye girdiğini, taraflar arasında var olan anlaşmazlığı giderdiğini öğreniyorum. Bu gelişmeyi tarafların yakın çevreleriyle konuştuğumda da doğruladılar. Bu gelişme kuşkusuz polisi de rahatlattı. 

Babalar dünyası ilginçtir.  Doğan Kitap'tan çıkan “Son Babalar” kitabımda o dünyayı yazdım. ‘Hatırlı dost'un devreye girmesiyle Çakıcı ile Peker telefonla uzun uzun konuşup söylentilere ve geçmişte yaşananlara açıklık getirdiler. 

Peki Sedat Peker, Türkiye'ye ne zaman dönecek? Dönüş tarihi henüz belli değil. Ama çok da uzun sürmeyeceğini sanıyorum. Uzun süredir aralarında bir diyalog olmadığı için özellikle bu kişilerin etrafındakilerin sağda-solda konuşmaları, büyük bir çatışmanın çıkacağı şeklinde yorumlanıyordu. Ama, ‘hatırlı dost'un devreye girmesi, tarafları bire bir konuşmasından sonra aralarında “Abi-kardeş” ilişkisinin başladığını öğreniyorum.

İşte son durum böyle. Kesin olan şu ki: Çakıcı ile Peker arasında o konuşmadan sonra bir sorun kalmadı"

 

 


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık