Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2321
  • Euro 10.7601
  • GR ALTIN 529.8
  • ÇEYREK 869.19

Akşener Ayasofya'nın açılışına katılacak mı?

Ayasofya'da 24 Temmuz'da kılınacak Cuma namazı için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener'i davet etti.

Akşener Ayasofya'nın açılışına katılacak mı?
  • 21 Temmuz 2020, Salı 13:36

Ayasofya’da bu cuma günü 86 yıl aradan sonra cuma namazı kılınacak.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş'ın cuma namazına davet edilecek isimleri bizzat aramaya başladığını ifade etti. 

Erbaş'n dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu arayarak Ayasofya’da kılınacak olan ilk cuma namazı için davet ettiğini belirten Selvi, "Kılıçdaroğlu’nun, Ayasofya davetini geri çevirdiği ve “Gelmeyeceğim” diye yanıt verdiği söyleniyor" ifadelerini kullandı. 

KILIÇDAROĞLU KATILMIYOR AKŞENER KATILIYOR

"Keşke Kılıçdaroğlu da cuma günü Ayasofya’da olsaydı, milletin gönlünde ayrı bir yer tutardı" diyen Selvi, "Kılıçdaroğlu katılmıyor ama Akşener katılıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de arayarak Ayasofya’da kılınacak ilk cuma namazına davet etmiş. Akşener, Diyanet İşleri Başkanı’nın davetinden memnun kaldığını ifade edip cuma günü Ayasofya’da olacağını bildirmiş" dedi. 

Selvi şunları yazdı: 

KADINLARA ÖZEL BÖLÜM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya’da kılınacak cuma namazında kadınlara özel bir bölüm ayrılması için talimat verdiği söyleniyor. Erdoğan’ın kadınların rahatça ibadetlerini yerine getirebilmeleri için Ayasofya Camisi’nin içinde kadınlara yer ayrılmasını istediği ifade ediliyor. Ayasofya’daki ilk cuma namazına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile kızları Esra Albayrak ile Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da katılması bekleniyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık