Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4017
  • Euro 10.1767
  • GR ALTIN 503.72
  • ÇEYREK 827.73

AKP’nin kurucusu Şener: Yüzde 30 bile...

AKP'nin kurucuları arasında yer alan Konya Milletvekili Şener, Erdoğan'ın ilk seçimde hayal edemeyeceği bir oy kaybı yaşayacağını söyledi.

AKP’nin kurucusu Şener: Yüzde 30 bile...
  • 11 Temmuz 2020, Cumartesi 17:57

2018 yılında CHP rozeti takarak Konya Milletvekili olarak TBMM’ye giren ve AKP’nin kurucuları arasında yer alan Abdüllatif Şener, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuştu. Önemli açıklamalarda bulunan Şener, sert eleştiriler yönelttiği eski partisinin mevcut oy oranına ilişkin çarpıcı bir tespitte bulundu.

Türkiye’nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu kaydeden Şener, açıklanan istatistiklerin gerçeği yansıtmadığını fakat buna rağmen açıklanan rakamların dahi Türkiye’nin dünyada bulunduğu konumu gösterdiğini belirtti.

Rakamlarla ekonomideki kötü gidişatın fotoğrafını çeken CHP Konya Milletvekili, iktidar partisinin gidici olduğunu ve ilk seçimde düşünülenden daha büyük bir oy kaybı yaşayacaklarını şu sözlerle ifade etti:

“Bu tablo, siyasetin rengini de değiştirmiş gözüküyor. Hükumete yönelik eleştirileri sadece muhalefet partilerine destek verenler değil, daha fazla AKP’ye oy verenler yapıyor. Vatandaş feryat ediyor. ‘Elim kırılsaydı da oy vermeseydim’ diyor. AKP’ye geçmişte büyük destek veren Konya’da da bu böyle gözüküyor. Bu gidiş Sayın Erdoğan’a hayal etmeyeceği bir oy kaybıyla yansıyacak. Anketlerde AKP’nin oy oranı yüzde 30 civarında geçiyor. Ben yüzde 30’un bile AKP için hayal olduğunu düşünüyorum. İktidarı gidici görüyorum.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık