Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5996
  • Euro 15.2984
  • GR ALTIN 794.02
  • ÇEYREK 1302.8

AKP’linin eşi belediyeye sınavsız müdür yapıldı

AK Parti'den vekil adayı olan Adile Gürbüz, eşinin belediyeye açıktan atanmasını "Torpil, adam kayırma yok. Çevresi geniş" diyerek savundu.

AKP’linin eşi belediyeye sınavsız müdür yapıldı
  • 12 Temmuz 2021, Pazartesi 14:05

AK Parti'ye üye olan isimler devlete sınavsız girmeye devam ediyor.

Bunun son örneği kayyum ile yönetilen Batman Belediyesi'nde yaşandı.

AK Parti Batman İl eski Başkan Yardımcısı ve 2015'teki seçimde milletvekili adayı olan avukat Adile Gürbüz'ün eşi Metin Gürbüz, Batman Belediyesi'ndeki işine sınavsız olarak girdi.

Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden belediyeye geçiş yapan Gürbüz, ardından Belediye Kültür Merkezi Müdürü oldu.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Batman Belediyesi yetkilileri atamayı doğrularken konu ile ilgili Batman Valisi Hulusi Şahin açıklamada bulunmadı. Yetkililer, “Devlet Memurları Kanunu'nun istisnai memurlukla ilgili hükmü çerçevesinde, sınava tabi olmadan, bakanlık izin verince işe başlatıldılar” dedi.

"TORPİL YOK, ÇEVRESİ GENİŞ"

AK Partili Adile Gürbüz ise eşi Metin Gürbüz'ün açıktan atamayla belediyeye müdür yapılması konusunda "Herhangi bir siyasi adam kayırma değil. Eşim Batman'da sevilir. Çevresi çok geniş biridir." dedi.

Batman Belediyesi'ne müdür olarak atanan Metin Gürbüz'ün eşi şöyle konuştu:

"Eşim özel okulda müdürdü. 6-7 ay önce belediyeye açıktan atandı. Torpil kesinlikle söz konusu değil. Herhangi bir siyasi adam kayırma değil. Eşim Batman'da hem tanınır hem de sevilir. Çevresi çok geniş biridir. İşini de gayet başarıyla yerine getirmektedir."

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Siirt Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Bedük'ün de kayyumun yönettiği Batman Belediyesi'ne sınavsız, açıktan atamayla özel kalem müdürü yapıldığı ortaya çıkmıştı.

 


yukarı çık