Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7608
  • Euro 16.6575
  • GR ALTIN 924.08
  • ÇEYREK 1520.4

AKP’li vekil öğrenci bursunu fazla buldu

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, katıldığı bir canlı yayında, öğrenci burslarıyla ilgili sorulan soruya verdiği cevap tepki çekti...

AKP’li vekil öğrenci bursunu fazla buldu
  • 09 Ekim 2021, Cumartesi 14:38

AK Partili Hacı Özkan, Kanal 42 Televizyonu'nda yayınlanan Muhammed Okur ile Reaksiyon programının konuğu oldu.

Özkan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın “Üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Elinize, dilinize dursun ya… Şu anda bunlar 650 liraya çıktı” sözlerinin hatırlatılması üzerine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Program sunucusu Okur'un “Muhalefet, 45 lira verildiği dönemdeki alım gücüyle 650 lira verildiği dönemdeki alım gücünün birbirinden farklı olduğunu ve ücretlerin yetersiz bulunduğunu söylüyor. Alım gücünden yola çıkacak olursak ne söylersiniz?” sorusu üzerine Özkan şu ifadeleri kullandı:

“250 LİRA VERMEMİZ GEREKİYOR”

* 2002 öncesindeki fiyatlar farklı, şu anki fiyatlar farklı ama 45 lira ile 650 lirayı kıyasladığımız zaman, o dönemdeki fiyat farkları ile bu dönemdeki fiyat farklarının aynı olduğunu söyleyemeyiz.

* Şimdi hesap ettiğimiz takdirde, şu anda 250 lira vermemiz gerekiyor. Ama bugün 650 lira burs veriyoruz. Allah nasip ederse önümüzdeki yıllarda bunların çalışması elbette yapılacak.

* Eğer bugün Türkiye'de terör olmamış olsaydı, pandemi olmamış olsaydı, yangın, sel felaketleri, depremler olmamış olsaydı biliyorsunuz 2002 öncesinde bu kadar değildi.

* Şu anda biz özellikle ülkemizin sınırları içerisinde terörü bitirdik. Çok şükür ve sınırlarımızın dışında terör mücadelesi veriyoruz.

* Eğer bu mücadele 2002 öncesinde verilmiş olsaydı, bugün belki de genç kardeşlerimize 650 lira değil de daha fazla burs veriyor olacaktık.

* Ama bugün çok şükür ekonomide de yıllardır daha da iyileşir duruma geliyoruz.

Sözcü


yukarı çık