Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5449
  • Euro 15.343
  • GR ALTIN 789.38
  • ÇEYREK 1295.0

AKP'li vekil: İntiharlar ekonomiyle ilgili değil

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun yerel televizyon kanalı olan "Kanal 42'de" artan "intihar" olaylarına ilişkin tepki çeken açıklamalarda bulundu.

AKP'li vekil: İntiharlar ekonomiyle ilgili değil
  • 08 Mayıs 2021, Cumartesi 21:01

AK Partili Sorgun, Kanal 42'de  Türkiye’de artan "intihar" olaylarına ilişkin skandal değerlendirmelerde bulundu.

"İntiharlar yalnızca ekonomik değil, bunlara psikolojik etkenler de dahil" diyen Sorgun açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

 "İntiharların hiçbirine gönlümüz razı olmaz, açlıktan intihar etti. Haşa! Geçen sene Konya’da bir olay oldu. Çıkarttık, baktık. Adamın şu kadar mal varlığı var. Ailevi problemler, depresyonlar oluyor sonra ekonomik sebeplerle intihar etti deniliyor."

Türkiye’deki "intihar" vakalarının yüzde 90’ının aile sorunlarından kaynaklı olduğunu belirten Sorgun, "intihar" oranlarına ilişkin İskandinav ülkelerini örnek göstererek şunları söyledi:

 “Hiçbir yerde olan intihara gönlümüz razı gelmez. Efendim, bunlar açlıktan intihar etti. Konya’da geçen sene birisi intihar etti. Çıkarttık adamın şu kadar mal varlığı var. Dünyanın ekonomik dengeleri en gelişmiş ülkeler, İskandinav ülkeleri. Peki, niye en fazla intihar vakaları orada?”

"TÜRKİYE'DE KRİZ YOK" DEMİŞTİ

Sorgun daha önce bir televizyon programında, "Türkiye'de ekonomik krizin olmadığını ve halkın AK Parti'ye güveninin devam ettiğini savunan Sorgun, işsizlik konusundaki şikayetlerin de gerçeği yansıtmadığını ve asıl meselenin "iş beğenmeme" olduğunu" söylemişti.

 

Ekonomik sorunlar nedeniyle bir esnaf daha intihar etti! Ekonomik sorunlar nedeniyle bir esnaf daha intihar etti!

Geçim sıkıntısı çeken vatandaş kendisini kamyona asarak intihar etti! Geçim sıkıntısı çeken vatandaş kendisini kamyona asarak intihar etti!

Etiketler: akp intihar

yukarı çık