Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.8426
  • Euro 11.4568
  • GR ALTIN 567.86
  • ÇEYREK 931.86

AKP'li vekil, iktidarın gözdesi işadamına 'Şerefsiz' dedi!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, 15 Temmuz'un ardından kripto FETÖ'cülerin bir kısmının hala AK Parti'nin içinde olduğu açıklamasına AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, yanıt verdi.

AKP'li vekil, iktidarın gözdesi işadamına 'Şerefsiz' dedi!
  • 13 Aralık 2020, Pazar 13:08

Altay'ın "Bir kısmı devlet bürokrasindedir, bir kısmı Tayyip Bey'in masasındadır Fettah Tamince gibi" sözlerine AK Partili Demirbağ, "O 'şerefsiz' bizim içimizde değil" sözleriyle yanıt verdi.

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, FETÖ'cülerin hala bürokraside ve AK Parti'nin içinde olduğunu söylemesi üzerine tartışma çıktı.

Engin Altay, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL'den sonra kripto FETÖ'cülerin bir kısmının hala AK Parti içinde olduğunu söylemesinin ardından AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, "Nerede, kim" diye sordu. "Bir kısmı devlet bürokrasindedir, bir kısmı Tayyip Bey'in masasındadır Fettah Tamince gibi" sözlerine üzerine AK Partili Demirbağ, "Burada' diyorsun, 'burada, burada' diyorsun, 'içinizde' diyorsun. O 'şerefsiz' bizim içimizde değil" karşılığını verdi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Rixos Otelleri'nin sahibi Tamince, bir dönem Fethullahçılar içerisinde yer aldığını itiraf etmiş ve “FETÖ üyeliği”nden hakkında bugüne kadar 4 soruşturma yürütülmüştü. FETÖ'nün yayın organı Zaman'ın ortaklarından olan Fettah Tamince, hakkındaki FETÖ soruşturmalarından kurtarılmasıyla sık sık gündeme gelmişti.

Meclis tutanaklarına yansıyan diyaloglar ise şöyle: 

Engin Altay: Şimdi, 'Bu FETÖ'cü, sen az FETÖ'cüsün, öteki çok FETÖ'cü.' Bu tartışmalardan size hakikaten ekmek çıkmaz, bize de bir şey bulaşmaz. Ama tekrar ediyorum milletimiz daha iyi anlasın diye, 16 Temmuz 2016'da OHAL ilan ettikten sonra bile kripto FETÖ'cülerin bir kısmı hâlâ içinizdedir.

Zülfü Demirbağ: Nerede?

Engin Altay: Bir kısmı devlet bürokrasindedir, bir kısmı Tayyip Bey'in masasındadır Fettah Tamince gibi, tamam mı kardeşim? Parası olanlarla hesaplaşamadınız, en büyük ayıp da budur, en büyük ayıp budur. Samanyoluna çıkmışız, Mahmut Tanal çıkmış; ben gönderdim, ben dedim ki: 'Git, bu televizyonla ilgili bir durum var, bir bak.' Bizim için kişiler değil, hukuk önemlidir.

Engin Altay: Ama sapla saman birbirine karışmayacak, her Kürt terörist olarak algılanmayacak, bunu sizin için söylüyorum ve devlet hukukun içinde kalacak, hukukun içinde. Hukukun dışına çıkan devlet, sadece terör örgütlerine hizmet eder. FETÖ tartışmasını devam ettirmek istiyorsan, 16 maddem hazır.

Zülfü Demirbağ: Bir daha konuşmaya çıkınca kripto FETÖ'cüleri açıkla lütfen.

Engin Altay: Açıklarım.

Zülfü Demirbağ: E, zan altında bırakma. 

Engin Altay: Fettah Tamince dedim ya?

Zülfü Demirbağ: Kim?

Engin Altay: Fettah Tamince.

Zülfü Demirbağ: E, burada mı? 'İçinizde' diyorsun, 'burada' diyorsun.

Engin Altay: E, çağırın gelsin.

Zülfü Demirbağ: 'Burada' diyorsun, 'burada, burada' diyorsun, 'içinizde' diyorsun. O şerefsiz bizim içimizde değil.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık