Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7671
  • Euro 16.6814
  • GR ALTIN 928.72
  • ÇEYREK 1527.8

AKP'li ismin 82 şirkette yönetici olduğu ortaya çıktı

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Nevzat Avunç’un 82 şirkette görev yaptığını yazdı. Yavuzyılmaz, "Bu AK Partili bürokratın aynı anda 82 şirketin yönetim kurulunda ne işi var?" diye sordu.

AKP'li ismin 82 şirkette yönetici olduğu ortaya çıktı
  • 13 Ağustos 2021, Cuma 12:31

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından birden çok görevde bulunan AK Partili bürokratları ifşa etmeye devam etti.

Sözcü'de yer alan habere göre; Kaynak olarak Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ile Ticaret Sicil Gazetesi'ni gösteren Yavuzyılmaz, TMSF Başkan Yardımcısı Nevzat Avunç’un 82 şirkette görev yaptığını ileri sürdü.

46 ŞİRKETTE YÖNETİM KURULU BAŞKANI, 34’ÜNDE YÖNETİM KURULU ÜYESİ, 2’SİNDE DE BAŞKAN

Milletvekili Yavuzyılmaz’ın paylaşımında, “TMSF usul ve esaslar tebliğine göre; bu bürokrat tek şirketten ücret alıyor (!) Bir insan fizyolojik olarak aynı anda 82 şirkette görev yapabilir mi? Bu AK Partili bürokratın aynı anda 82 şirketin yönetim kurulunda ne işi var” ifadelerini kullandı.

Yavuzyılmaz, Başkan Yardımcısı Nevzat Avunç’un 46 şirkette yönetim kurulu başkanı, 34 şirkette yönetim kurulu üyesi, 2 şirkette de müdürler kurulu başkanı olduğunu açıkladı.


yukarı çık