Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5474
  • Euro 11.1025
  • GR ALTIN 549.23
  • ÇEYREK 901.07

AKP'li isimden Zam tepkisi!

AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, son yapılan elektrik ve doğal gaz zammına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Birinci'nin zam yerine fiyat artışı demesi ise dikkat çekti.

AKP'li isimden Zam tepkisi!
  • 01 Temmuz 2021, Perşembe 18:08

1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12 zam yapıldı.

Yapılan son zamla birlikte, elektrik fiyatları son 3,5 yılda yüzde 122 zamlanmış oldu.

Koronavirüs salgınıyla beraber artan geçim derdine düşen vatandaş son zamlar karşısında bir kez daha kara kara düşünmeye başladı.

Siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar zamlara sert tepki gösterirken son zamma AK Parti içinden de bir tepki geldi.

Sosyal medyada ve tartışma programlarında AK Parti’yi sert bir şekilde savunan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Avukat Mücahit Birinci zamlara tepki gösterdi. Birinci, zam ifadesini yerine “fiyat artışı” ifadesini kullandı.

BİRİNCİ: FİYAT ARTIŞINI DOĞRU BULMADIM

Sosyal medya platformu Twitter hesabından paylaşımda bulunan Birinci, “Bu dönemde, elektriğe ve doğalgaza yapılan fiyat artışını doğru bulmadım. Çok net ifade ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Birinci’nin paylaşımının altında AK Parti taraftarı olduğu anlaşılan birçok sosyal medya kullanıcısının da zamlara tepki gösterdiği dikkat çekti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık