Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5286
  • Euro 15.3088
  • GR ALTIN 797.73
  • ÇEYREK 1308.7

AKP'li Gaziantep Belediye'sinden skandal ihale

AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nutuk kitabından sadece bir tane sipariş ederken, Atatürk düşmanlığıyla bilinen Yavuz Bahadıroğlu’nun kitabından 1000, Atatürk’e hakaretten ceza alan Mustafa Armağan’ın kitabından 84 adet sipariş verdi.

AKP'li Gaziantep Belediye'sinden skandal ihale
  • 03 Mayıs 2021, Pazartesi 14:26

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 12 Mart’ta “eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde dağıtılmak ve belediye kütüphanelerinde bulundurulmak üzere kitap alım işi ihalesi” açtı.

İhaleyi 1 milyon 62 bin 299 lira bedelle Gazikültür Sanat Ürünleri Ticaret ve Turizm Anonim Şirketi kazandı

Cumhuriyet'in haberine göre; Şirket ile belediye arasında 9 Nisan günü sözleşme imzalandı. İhalenin teknik şartnamesinde yer alan kitap listesinin içeriği dikkat çekti.

66 bin 720 adet kitap arasında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’undan sadece bir tane yer aldı. 

Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, “Bu ihale iptal edilmeli ve bu liste yeniden gözden geçirilmelidir” dedi. 

"HAKARET EDENLERE ÖDÜL"

Atatürk’e hakaret eden ve bu yüzden hapis cezası alan Mustafa Armağan’ın kitaplarından 84 adet, Atatürk düşmanlığıyla bilinen Yavuz Bahardıroğlu’nun kitaplarından ise toplam 1000 adet istendi.

Satın alınan kitaplar 31 Aralık 2021 tarihine kadar teslim edilecek.

"YAZIKLAR OLSUN"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne 10 adet Nutuk hediye edeceğini söyleyen Kalkan, “Eğer siz her vatandaşımızın başucu kitaplarından birisi olması gereken Nutuk’a 66 bin 720 kitap içinde bir adet yer veriyorsanız, bu listeyi yazanınızdan, ihaleyi onaylayana kadar hepinize yazıklar olsun” dedi.

 


yukarı çık