Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4963
  • Euro 11.0692
  • GR ALTIN 548.14
  • ÇEYREK 899.29

AKP'li Elitaş'tan 'lebaleb kongre' açıklaması!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, vaka sayılarının artmasında etkili olan AK Parti'nin lebaleb kongrelerine ilişkin, O günkü şartta yapılması gerekiyordu onu yaptık." dedi.

AKP'li Elitaş'tan 'lebaleb kongre' açıklaması!
  • 01 Mayıs 2021, Cumartesi 17:20

Habertürk TV'de Muharrem Sarıkaya ve Serap Belet'in sorularını cevaplayan AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, koronavirüs salgını döneminde vaka sayılarının son bir ayda artmasında etkili olduğu söylenen "lebaleb" kongrelere ilişkin olarak, "O günkü şartta yapılması gerekiyordu onu yaptık." dedi.

Mustafa Elitaş, pandemi tedbirlerine rağmen yapılan AK Parti  kongreleriyle ilgili şunları söyledi:

"Eskiden üç dört günlük kuluçka süresindeki yayılma hızı şu anda çok hızlı bir hale geldi. Çok yüksek olduğu dediğimizde yüzde 20'lere yaklaşmıştı. Şimdi 300 bin test yapıyor, 40 bin vaka sayısı çıkıyor. Aynı oran devam ediyor. Test sayısı çoğaldığı için vaka sayısı da çok çıkıyor. Şu anda demek ki 500 civarında taşıyıcı insan var. Onun için kapanmaya ihtiyacımız var. Kongreleri yaparken salgında iyiye doğru gidiş şeklinde görmüştük süreci. Kongreler öncesinde test yaptırdık. Salgında etkisi ne kadar oldu? Eleştirilebilirler. O günkü şartta yapılması gerekiyordu onu yaptık."

İktidara yakın yazardan AKP'ye kongre eleştirisi! İktidara yakın yazardan AKP'ye kongre eleştirisi!

'Kıvırmayı bırakın. Bunun adı; AKP mutantı' 'Kıvırmayı bırakın. Bunun adı; AKP mutantı'

Etiketler: mustafa elitaş akp

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık