Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5651
  • Euro 16.2187
  • GR ALTIN 907.05
  • ÇEYREK 1492.3

AKP'li çiftçiden 'tam kapanma' istifası!

Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde çilek üreticiliği yapan çiftçi Mustafa Altındal, “tam kapanma” sürecinde zarar edince, parti yönetiminden istifa etti.

AKP'li çiftçiden 'tam kapanma' istifası!
  • 12 Mayıs 2021, Çarşamba 20:21

Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde çilek üreticiliği yapan çiftçi Mustafa Altındal, “tam kapanma” sürecinde zarar edince Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi istifaya davet ettiğini belirterek, "Mağduruz... AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettim. İstifadan bir tepki alamadıktan sonra da parti üyeliğinden istifa ettim" dedi.

Sultanhisar ilçesi Akça Mahallesi’nde, 22 dekarlık bir alanda çilek üreten Altındal, “tam kapanma” sürecinde satamadığı çileklerini, maliyetinin çok altında da olsa reçel yapımına gönderdiğini söyledi.

Altındal, "29 Nisan – 5 Mayıs arasında malımızı satacak yer bulamadık. Reçel için gönderdik. Bundan önce 12-13 liraya sattığımız çileğimizi, pandemi esnasında 6 liraya 5 liraya sattık. Hükümetimiz ‘Çiftçi pandemide muaf, haller açık’ dedi. Ama çiftçi malını topluyor hale götürüyor. Halde bir tane müşteri yok. Pazar esnafı yok. Tüccar yok” dedi. 

AKP'li isimden Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye istifa çağrısı AKP'li isimden Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye istifa çağrısı

Kaynak: Günboyu

yukarı çık