Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5574
  • Euro 15.3505
  • GR ALTIN 790.48
  • ÇEYREK 1296.8

AKP'li çiftçiden, Bakan Pakdemirli’ye sert eleştiri!

AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen Burhan Battal isimli çiftçi, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye tepki gösterdi.

AKP'li çiftçiden, Bakan Pakdemirli’ye sert eleştiri!
  • 08 Ocak 2021, Cuma 14:46

Niğde’nin Bağlama ilçesinde ikamet eden patates üreticilerinin hükümete tepkisi sürüyor.

"YA BU İŞLE İLGİLİ BİLGİSİ YOK YA DA BIRAKSIN "

Ürettikleri ürünlerin maliyetini karşılamadığını söyleyen patates üreticileri, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi istifaya davet etti.

Mağdur çiftçilerden biri olan ve AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen Burhan Battal, Bakanı Pakdemirli’ye tepki göstererek, “Ya bu işle ilgili bilgisi yok ya da bıraksın ya. Battık, vallahi battık. Kur’an çarpsın battık. Ben de AK Partili değil miyim, maraba mıyım ben? Battık vallahi battık, Sayın Cumhurbaşkanım sesimizi duyun” dedi.

"BATTIK EFENDİM"

Mağdur çiftçilerden biri olan Sinan Akkuzu ise elindeki patatesleri göstererek, büyük olan patatesleri girdi maliyeti olarak sıralandıktan sonra küçük patatese ise “Bu da bize kalan. Bunu da satamıyoruz” dedi. “Ne olacak çiftçinin hali?” diye soran Akkuzu, AK Parti'nin iktidara gelişini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Onlar zaten 2002’de gelirken ABD’ye söz verdiler. Çiftçiyi batıracaksın dediler, bizi batırdılar. Battık efendim biz. Hepimiz icralığız. Traktörler icralık, gübreyi, mazotu ödeyemedim. Depoya çektiğimiz malın işçi parasını ödeyemedim. Yazık değil mi bu işçiye? Yazık çoluğuyla çocuğuyla geldi bize çalıştı. Çiftçi battı efendim, Tarım Bakanı, Cumhurbaşkanı duysun. Köy yerlerinde kimsenin huzuru yok. Bir teneke yağı evimize alamıyoruz. Veresiye alıyorduk, bakkal vermiyor. Şeker alamıyoruz, komşudan komşuya herkes birbirine şeker alıyor çay içmek için.”


yukarı çık