Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.658
  • Euro 10.1795
  • GR ALTIN 488.66
  • ÇEYREK 801.7

AKP'li belediyenin ihalesi yine AKP'li isme gitti!

AK Partili Tuzla Belediyesi’nin ardından bu kez de Ak Parti Beykoz eski İlçe Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin açtığı 2.5 milyonluk organizasyon ihalesine tek başına girerek kazandı.

AKP'li belediyenin ihalesi yine AKP'li isme gitti!
  • 12 Haziran 2021, Cumartesi 12:59

Cumhuriyet'ten Tuğba Özer'in haberine göre, İstanbul’da AK Partili Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 2.5 milyonluk organizasyon ihalesini eski İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi, eski Beykoz AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve AK Parti'den Beykoz Belediyesi başkan aday adayı olan Ali Bilir kazandı. 

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 19 Mart’ta organizasyon hizmet alım işi için ihaleye çıktı.

İki şirketin teklifte bulunduğu ihalede yalnızca Bilir’in şirketi Bilir Turizm ve Danışmanlık’ın teklifi geçerli sayıldı. Sonuçlar dün yayımlandı. Buna göre Bilir, tek başına girdiği ihaleyi 2.5 milyon TL karşılığında kazandı. 

TEK BAŞINA GİREREK KAZANMIŞTI!

Cumhuriyet gazetesi, önceki gün de AK Partili Tuzla Belediyesi’nin açtığı 345 bin TL’lik bank ve piknik masası alım işi ihalesinin eski AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın şirketine verildiğini yazmıştı. Durak da ihaleyi, Bilir gibi tek başına girerek kazanmıştı.

USULSÜZLÜK RAPORDA

Bilir’in 2019 yılında AK Parti Başakşehir Belediyesi’nden aldığı ihale, CHP’li meclis üyelerince hazırlanan rapora yansımıştı.

Belediyenin kültür ve sosyal işler müdürlüğünün sosyal ve kültürel etkinlikler için açtığı ihaleye dört firma katılmış ve düşük teklif veren şirketler elenmişti.

Raporda, diğer firmalarla arasında 2 milyon TL’nin üzerinde bir fiyat farkı olmasına rağmen ihalenin Bilir Turizm Şirketi’ne verildiği anlatılmıştı.

Etiketler: akp ali bilir

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık