Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

AKP’li belediyeler, 'İlim Yayma Cemiyeti' çin seferber oldu

AKP’li belediyeler, İlim Yayma Cemiyeti için seferber oldu. Kayyum yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ardından AKP’li Balıkesir Belediyesi de İlim Yayma Cemiyeti için binlerce lira harcayacak.

AKP’li belediyeler, 'İlim Yayma Cemiyeti' çin seferber oldu
  • 14 Şubat 2022, Pazartesi 0:19

AKP’li büyükşehir ve ilçe belediyeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Mütevelli Heyeti'nde olduğu İlim Yayma Cemiyeti için seferber olarak binlerce lira harcamaya devam ediyor.

Son olarak AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İlim Yayma Cemiyeti’nin yurt binasının tadilatı için binlerce lira harcayacağını açıkladı.

Ayrıca, kayyum yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi de İlim Yayma Cemiyeti’nin yarım kalan yurt binasının inşaatını tamamlayacak.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Daire Başkanlığı, “Balıkesir İli İvrindi İlçesi İlim Yayma Cemiyeti Binası Tadilat Yapım İşi” adı altında 17 Şubat’ta bir ihale düzenleyecek. İhaleyle birlikte belediyenin kasasından İlim Yayma Cemiyeti için binlerce lira harcanacak.

BİNLERCE LİRA HARCANDI

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, AKP’li Belediye 18 Ocak 2016 tarihinde de “İlim Yayma Cemiyeti Yurdu Asansör ve Soğuk Hava Deposu Yapım İşi” adı altında 159 bin TL harcadı. Belediye kasasından “Balıkesir İlim Yayma Cemiyeti Binası Konferans Salonu Düzenlemesi Yapım İşi” adı altında da 417 bin 500 TL harcandı.

2015’te Urfa’daki AKP’li Eyyübiye Belediyesi, “İlim Yayma Cemiyeti Hizmet Binası Bakım Onarım Yapım İşi” adı altında tam 265 bin TL harcadı. İstanbul’daki AKP'li Sancaktepe Belediyesi de 2020 yılında İlim Yayma Cemiyeti’ne 186 bin TL’lik mobilya aldı.

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı da yine 2015 yılında “İlim Yayma Cemiyeti Öğrenci Yurdu Yapım İnşaatı” adı altında bir ihale düzenledi. Bu ihaleyle de belediye kasasından İlim Yayma Cemiyeti için tam 2 milyon 677 bin TL harcandı.

Yeniçağ


yukarı çık