Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

AKP'li belediyede köprü skandalı! Açılışı yapılmadan çöktü

AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl yapımına başlanan ve 10 köyün ulaşımında kullanılacak olan Çalköy Köprüsü açılışı yapılmadan çöktü.

AKP'li belediyede köprü skandalı! Açılışı yapılmadan çöktü
  • 11 Nisan 2021, Pazar 12:22

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde AK Partili Büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir firmaya yaptırılan ve 3 Haziran 2020'de yapımına başladıktan 6 ay sonra çöken köprüde skandal ortaya çıktı.

Köprünün yaklaşık maliyetinin uygun olmadığı, yapım projesinin de, denetime tabi olmayan ihalesiz ve doğrudan teminle verildiği belirlendi.

Sözcü'de yer alan habere göre köprünün yaklaşık maliyeti Belediye tarafından 3 milyon 238 bin lira olarak belirlenirken sözleşme ise 3 milyon 440 liraya imzalandı.

Sözleşmesi 29 Nisan 2020'de imzalanan köprüdeki maliyetin sözleşmeden 202 bin lira düşük gösterilmesi konusunda Belediye'nin, “Geçmiş dönem fiyatını göz önünde aldıkları” savunmasından bulunduğu bildirildi.

ORTA KISIMDA TAŞIYICI KOLON KONULMADI

Haziran'da yapımına başlanan Çalköy Köprüsü'nün sadece iki yakasına konulan ayaklar üzerine oturtulduğu, orta kısmında taşıyıcı kolonların olmaması nedeniyle dökülen betonun ağırlığına dayanamadığı için çöktüğü belirtilmişti.

Yapılmadan çöken k köprünün proje ve imalat hataları olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Demir, “Çalköy Köprüsü'nün yapımı ve projesinde hata olduğu belirlendi. Çöken köprüde olay sonrası incelemeler başlatıldı. Hem yapımında hem projede hata gözüküyor. Bu köprüyü müteahhit yapıyor dolayısı ile belediyemizin en ufak bir zararı yoktur” ifadelerini kulanmıştı.

Kaynak: Sözcü
Etiketler: samsun ak parti

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık