Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.4861
  • Euro 15.259
  • GR ALTIN 801.87
  • ÇEYREK 1315.5

AKP'li başkana zimmet ve resmî belgede sahtecilik suçundan 7 yıl 8 ay hapis

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Çakırhöyük Beldesi’nin MHP’li Başkanı Miktad Çetin’in suç duyurusu üzerine AK Partili eski Belediye Başkanı Hasan Özdemir, zimmet ve resmî belgede sahtecilik suçundan 7 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

AKP'li başkana zimmet ve resmî belgede sahtecilik suçundan 7 yıl 8 ay hapis
  • 28 Kasım 2021, Pazar 12:58

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Çakırhöyük Bedesi Belediyesi’nin MHP'li Başkanı Miktad Çetin'in 2015 yılında yaptığı suç duyurusu sonrası Adıyaman 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, AK Partili eski Belediye Başkanı Hasan Özdemir hakkında zimmet suçundan 5 yıl ağır hapis cezası verdi.

Sözcü'nün haberine göre; Mahkeme, AK Partili Özdemir’in eylemi birden çok sayıda gerçekleştiği için cezayı dörtte bir oranında arttırarak 6 yıl 3 ay olarak açıkladı.

Eski Başkan Özdemir’e evrakta sahtecilikten ise 3 yıl hapis cezasına hükmeden Adıyaman 1. Ağır Ceza Mahkemesi, çeşitli indirimler uygulayarak toplam cezayı 7 yıl 8 ay 15 gün olarak ilan etti.

Özdemir hakkında ayrıca çeşitli hak mahrumiyeti cezalarına da hükmedildi.

SAHTE ÖDEME BELGESİYLE ZİMMET

Mahkeme tutanaklarında, AKP'li eski Belediye Başkanı Hasan Özdemir'in gerçekte yapılmayan hizmetler için yapılmış gibi gösterilerek sahte ödeme belgeleri düzenlediği ve bu paraların tahsil edildiği iddialarının da aralarında bulunduğu çok sayıda zimmet iddiası yer aldı.


yukarı çık