Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4126
  • Euro 9.0363
  • GR ALTIN 441.98
  • ÇEYREK 725.12

AKP'li başkan maske ve nutuk dağıttı!

Edirne'nin Keşan ilçesinde AKP'li Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında bugün sokağa çıkan çocuklara 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla maske ve Nutuk dağıttı.

AKP'li başkan maske ve nutuk dağıttı!
  • 14 Mayıs 2020, Perşembe 3:00

Edirne’nin Keşan ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında 40 gün sonra ilk kez dışarı çıkan 0-14 yaş arası çocuklara maske ile Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk'unu dağıttı.

Sözcü'de yer alan habere göre, Mustafa Helvacıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle çocuklar ve gençler için Nutuk dağıtmaya başladıklarını açıklarken; 15 Mayıs Cuma günü sokağa çıkacak olan 15-20 yaş aralığındaki gençlere yapılacak olan dağıtım ile birlikte Keşan’da toplam 1919 adet Nutuk eserinin dağıtılmış olacağını söyledi.


Çocuklarla bir araya gelen Belediye Başkanı Helvacıoğlu, şu ifadeleri kullandı;

"Bugün 14 yaş altı gençlerimizin sokağa çıkma molasındayız. Bugün Büyük Cami Mahallesi Muhtarlığı'mızın standındayız. Gördüğünüz gibi çocuklarımız sokağa çıkmakta sabırsızlanmışlar. Doğruca stantlarımıza geldiler. 11 mahalle muhtarlığımızda stant açtık. Muhtarlarımızla beraber gençlerimize hem maske veriyoruz, hem de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Nutuk hediye ediyoruz. Bugün onların en kıymetli 4 saatleri. Yaklaşık 45-50 gündür evlerindeler. ‘Evde Kal' mesajına en çok onlar uydu. Onlara ben de teşekkür ediyorum. Cuma günü de ağabeyleri, ablaları 4 saat sokağa çıkacaklar. Kısmetse bu koronavirüs salgınından da bayramdan sonra kurtulacağız gibi görünüyor. Ancak tedbiri de elden bırakmamamız lazım. Çünkü tedbiri elden bırakırsak ikinci dalga bizi daha çok evlere kapatır ve moralimizi bozar."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık